Jakie zadania wykonuje Krajowa Rada Notarialna?

Jakie zadania wykonuje Krajowa Rada Notarialna?

W zgodzie z funkcjonującymi ustaleniami Krajowa Rada Notarialna powstała, aby reprezentować wszystkich notariuszy w Polsce na szczeblu krajowym. Poza tym realizuje obowiązki dodatkowe, które zostały narzucone w momencie jej otwierania. Czym zajmuje się Krajowa Rada Notariuszy? Kto jest w składzie?

Po pierwsze Krajowa Rada Notarialna występuje za pośrednictwem przedstawicieli, których wybiera się w ramach demokratycznego i tajnego głosowania. Cała procedura powtarzany jest co 2 lata. Oczywiście wyłonieni stanowią część społeczności notariuszy, prezentują interesy ogółu oraz utożsamiają się z powszechnie spotykanymi nieprawidłowościami tej profesji.

Wśród najważniejszych obowiązków Krajowej Rady Notarialnej wymienić należy działanie w imieniu wszystkich notariuszy w kraju oraz poza jej granicami, badanie, weryfikowanie oraz ulepszanie praw dotyczących notariatu, ale także określanie zasad etycznych i ich realizowanie.

Trzeba także dodać, że KRN musi cyklicznie sporządzać raporty ze swojej pracy i co najmniej raz w roku przedstawiać Ministrowi Sprawiedliwości. Siedziba instytucji znajduje się w stolicy, gdzie należy przekazywać całą korespondencję.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Jakie obowiązki musi wykonać interwenient?
Next Kto okaże się rzetelnym menadżerem?

Może to Ci się spodoba

Pracodawcy chcą ustawy imigracyjnej

Od początku 2018 roku w Polsce obowiązuje nowa ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Ma ona ułatwiać zatrudnienie cudzoziemców spoza UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego i kontrolować przyjeżdżające do Polski osoby. Tymczasem pracodawcy

Niemal połowa oprogramowania w firmach jest nielegalna

Z badań wynika, że 48 proc. używanego w Polsce oprogramowania jest wykorzystywane nielegalnie, bez odpowiednich licencji. W przypadku audytu firma może zostać obciążona karami finansowymi, które mogą być liczone w milionach złotych.

Uchwalenie ustawy o funduszach nieruchomościowych będzie sprzyjać rozwojowi rynku budowlanego i polskiej giełdy

Zgodnie z deklaracją rządu już w maju ma się pojawić nowy projekt ustawy o REIT-ach, czyli funduszach nieruchomościowych, w które inwestować można nawet niewielkie kwoty, partycypując w ogromnych inwestycjach. Zdaniem szefowej Griffin Premium RE, spółki,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!