Jak znaleźć profesjonalnego komornika?

Jak znaleźć profesjonalnego komornika?

Praca komornika nie jest łatwa. Wymaga dużych pokładów rzetelności, pewności siebie i odpowiedzialności. Odzyskiwanie długów to mozolna, często sprawiająca problemu, profesja. Niestety wśród całej masy komorników trudno znaleźć specjalistę i sprawdzonego pracownika. Jak wskazać komornika, który odpowiednio przeprowadzi czynności egzekucyjne?

Na wstępie warto powiedzieć, że każdy aktywny zawodowo komornik posiada podległy rewir, na którym pracuje i spełnia powierzone obowiązki. Innymi słowy wszystkie problemy ze wskazanego rejonu trafiają do jednej osoby.

Jest również możliwość wybrania komornika spoza rewiru, jednak wówczas trzeba uwzględnić koszty związane z transportem, hotelem oraz posiłkami. Oprócz tego nie zawsze pracownik egzekucyjny dysponuje czasem, żeby jeździć po całym kraju.

Warto komornika wybierać po pozytywnej rady rodziny lub znajomych, którzy mieli już do czynienia z człowiekiem i są w stanie wydać opinię. Często platformy internetowe są idealnym źródłem informacji o komorniku. Wskazanie najlepszego uzależniony jest od personalnych potrzeb i wskazówek.

Reasumując można powiedzieć, że dobry komornik wykonuje swoje powinności w zgodzie z prawem. Poza tym powiadamia wierzyciela o nowościach w postępowaniu, działa na podstawie wniosku oraz stara się zamknąć sprawę sprawnie i skutecznie.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Spółka dnia: Budimex
Next Jak uzyskać zasiłek pielęgnacyjny?

Może to Ci się spodoba

Domowe finanse 0 Comments

Tania pożyczka na święta czyli jak nie wejść w nowy rok z długami

Na tegoroczne święta Bożego Narodzenia wydamy o 11% więcej niż w zeszłym roku. Część z nas będzie musiała wspomóc się pożyczką. Tym, którzy planują właśnie taki sposób sfinansowania grudniowych wydatków

Nieruchomości 0 Comments

Na jakie rozwiązania przyjazne środowisku i kieszeni mogą liczyć mieszkańcy nowych inwestycji w Warszawie?

Zrównoważone budownictwo zyskuje na znaczeniu. W coraz większej ilości inwestycji mieszkaniowych możemy liczyć na rozwiązania ekologiczne, nie tylko ze względu na ochronę środowiska. Wpływają również na oszczędności  i polepszenie warunków

Emerytury 0 Comments

Zobacz, czy należy Ci się wcześniejsza emerytura

Jakie zmiany zajdą po obniżeniu wieku emerytalnego, które nastąpi 1 października 2017 roku? Co to oznacza dla osób, które pobierają wcześniejszą emeryturę? Czy ZUS zmieni ten rodzaj świadczenia i co

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!