Jak znaleźć profesjonalnego komornika?

Jak znaleźć profesjonalnego komornika?

Praca komornika nie jest łatwa. Wymaga dużych pokładów rzetelności, pewności siebie i odpowiedzialności. Odzyskiwanie długów to mozolna, często sprawiająca problemu, profesja. Niestety wśród całej masy komorników trudno znaleźć specjalistę i sprawdzonego pracownika. Jak wskazać komornika, który odpowiednio przeprowadzi czynności egzekucyjne?

Na wstępie warto powiedzieć, że każdy aktywny zawodowo komornik posiada podległy rewir, na którym pracuje i spełnia powierzone obowiązki. Innymi słowy wszystkie problemy ze wskazanego rejonu trafiają do jednej osoby.

Jest również możliwość wybrania komornika spoza rewiru, jednak wówczas trzeba uwzględnić koszty związane z transportem, hotelem oraz posiłkami. Oprócz tego nie zawsze pracownik egzekucyjny dysponuje czasem, żeby jeździć po całym kraju.

Warto komornika wybierać po pozytywnej rady rodziny lub znajomych, którzy mieli już do czynienia z człowiekiem i są w stanie wydać opinię. Często platformy internetowe są idealnym źródłem informacji o komorniku. Wskazanie najlepszego uzależniony jest od personalnych potrzeb i wskazówek.

Reasumując można powiedzieć, że dobry komornik wykonuje swoje powinności w zgodzie z prawem. Poza tym powiadamia wierzyciela o nowościach w postępowaniu, działa na podstawie wniosku oraz stara się zamknąć sprawę sprawnie i skutecznie.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Spółka dnia: Budimex
Next Jak uzyskać zasiłek pielęgnacyjny?

Może to Ci się spodoba

Finanse osobiste 0 Comments

Prawie 90 proc. Polaków zdecydowałoby się na budowę energooszczędnego domu

Polacy są świadomi korzyści płynących z zastosowania rozwiązań energooszczędnych przy budowie domu – wynika z raportu „Budownictwo energooszczędne oczami Polaków”. Dziewięciu na dziesięciu z nich chciałoby mieszkać w domu energooszczędnym. Zdecydowaliby się na takie

Finanse osobiste 0 Comments

Gdzie dostać szybką pożyczkę bez BIK-u?

Pożyczka bez weryfikacji w BIK-u to często jedyna szansa na otrzymanie wsparcia finansowego przez osoby zadłużone. Warto dowiedzieć się, jakie są warunki jej przyznawania, gdzie szukać najlepszych ofert oraz na

Finanse osobiste 0 Comments

Finansowy sukces dzieci w rękach rodziców

Jak twierdzi Warren Buffet, to wiek, w którym uruchamiamy pierwszy biznes, ma największy wpływ na sukces w życiu. Finansowa zaradność nie bierze się jednak znikąd – przedsiębiorczym nastolatkiem, a później

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!