Jak znaleźć profesjonalnego komornika?

Jak znaleźć profesjonalnego komornika?

Praca komornika nie jest łatwa. Wymaga dużych pokładów rzetelności, pewności siebie i odpowiedzialności. Odzyskiwanie długów to mozolna, często sprawiająca problemu, profesja. Niestety wśród całej masy komorników trudno znaleźć specjalistę i sprawdzonego pracownika. Jak wskazać komornika, który odpowiednio przeprowadzi czynności egzekucyjne?

Na wstępie warto powiedzieć, że każdy aktywny zawodowo komornik posiada podległy rewir, na którym pracuje i spełnia powierzone obowiązki. Innymi słowy wszystkie problemy ze wskazanego rejonu trafiają do jednej osoby.

Jest również możliwość wybrania komornika spoza rewiru, jednak wówczas trzeba uwzględnić koszty związane z transportem, hotelem oraz posiłkami. Oprócz tego nie zawsze pracownik egzekucyjny dysponuje czasem, żeby jeździć po całym kraju.

Warto komornika wybierać po pozytywnej rady rodziny lub znajomych, którzy mieli już do czynienia z człowiekiem i są w stanie wydać opinię. Często platformy internetowe są idealnym źródłem informacji o komorniku. Wskazanie najlepszego uzależniony jest od personalnych potrzeb i wskazówek.

Reasumując można powiedzieć, że dobry komornik wykonuje swoje powinności w zgodzie z prawem. Poza tym powiadamia wierzyciela o nowościach w postępowaniu, działa na podstawie wniosku oraz stara się zamknąć sprawę sprawnie i skutecznie.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Spółka dnia: Budimex
Next Jak uzyskać zasiłek pielęgnacyjny?

Może to Ci się spodoba

Finanse osobiste 0 Comments

Jak rozpoznać dobrą pożyczkę?

Pożyczka to przede wszystkim dodatkowy zastrzyk gotówki. Niezależnie jednak od tego, na co chcemy przeznaczyć otrzymane pieniądze, powinniśmy pamiętać, aby pożyczać „z głową”. Przed skorzystaniem z oferty banku lub jakiejkolwiek

Nieruchomości 0 Comments

2018 rok może przynieść lekki wzrost cen nowych mieszkań

Ceny mieszkań z rynku pierwotnego w dużych miastach mogą nieznacznie wzrosnąć w 2018 roku głównie za sprawą rosnących cen gruntów – prognozują analitycy Urban.one. Deweloperom coraz trudniej znaleźć atrakcyjne lokalizacje pod budowę, a

Finanse osobiste 0 Comments

15 proc. rodziców nie edukuje swoich dzieci w zakresie finansów

Dziewięciu na dziesięciu Polaków jest zdania, że dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym należy dostarczać wiedzy z dziedziny finansów osobistych i zarządzania pieniędzmi – wynika z badania Barometr Providenta. Ponad połowa uważa, że ciężar tej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!