Jak założyć gabinet dietetyczny – na co zwracać uwagę by zmaksymalizować sukces swojego gabinetu

Jak założyć gabinet dietetyczny – na co zwracać uwagę by zmaksymalizować sukces swojego gabinetu

Gabinety dietetyczne cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród mieszkańców aglomeracji, jak i mniejszych miejscowości. Teraz może być więc dobry moment na założenie takiego gabinetu. Przed jego założeniem warto jednak zastanowić się jak założyć gabinet dietetyczny, aby odnieść sukces oraz by zwrot z zainwestowanych pieniędzy i czasu był jak największy.

Najbardziej istotne na początek jest podjęcie decyzji czy zakładamy gabinet samodzielnie czy we współpracy, wybór odpowiedniej lokalizacji, dostosowanie lokalu, założenie działalności gospodarczej oraz rozpoczęcie promocji gabinetu.

Gabinety dietetyczne zakładane samemu lub we współpracy

Decydując się na to jak rozpocząć pracę jako dietetyk osoba z wykształceniem dietetycznym ma do wyboru szukanie zatrudnienia w czyimś gabinecie, w jakiejś placówce, samodzielne założenie gabinetu lub założenie gabinetu we współpracy z jakąś siecią.

Gabinet dietetyczny można więc założyć zarówno samemu posiadając wykształcenie dietetyczne jak i we współpracy z osobą z takim wykształceniem, która aktualnie szuka pracy w miejscu, w którym chcielibyśmy założyć gabinet.

Gabinet dietetyczny można zakładać samodzielnie bez żadnej pomocy lub skorzystać z doświadczenia, pomocy i rozpoznawalności istniejącej już na rynku sieci gabinetów.

Przykładowo, ogólnopolska sieć specjalistów z zakresu dietetyki 'Projekt Zdrowie' podpowiada jak otworzyć gabinet dietetyczny, pomaga osobom zainteresowanym założeniem gabinetu w przechodzeniu przez procedury zakładania firmy oraz pomaga w promocji i rozwoju oraz dba o odpowiedni standard usług. Więcej szczegółów na: https://projektzdrowie.info/jak-zalozyc-gabinet-dietetyczny/.

Własna działalność gospodarcza

Zakładając gabinet dietetyczny rozpoczynamy własną działalność gospodarczą, dlatego konieczne będzie przejście całej procedury zakładania firmy: założenie konta w banku, zgłoszenia do ZUS, US, etc.

Trzeba też liczyć się z tym, że co miesiąc będziemy zobowiązani dokonywać pewnych działań związanych z prowadzeniem działalności (opłacanie podatków, ZUS, etc.).

Dobra lokalizacja dogodna dla klientów

Zakładając gabinet dietetyczny dobrze jest wybrać miasto, w którym mieszka powyżej 10 tysięcy mieszkańców, tak aby pula potencjalnych klientów była odpowiednio duża.

Warto też sprawdzić czy w okolicy nie ma już innego gabinetu dietetycznego, który byłby dla nas konkurencją oraz upewnić się, że nasz lokal będzie w miejscu łatwo dostępnym dla klientów, jest dobrze skomunikowany z innymi częściami miasta.

Atrakcyjny lokal przyjazny klientom

Pomieszczenie na gabinet powinno być widoczne i znajdować się w miejscu do którego łatwo się dostać z ulicy. Dobrze, więc żeby lokal był umiejscowiony na parterze i posiadał witrynę okienną.

W przypadku małych gabinetów powinien mieć on około 30-50 m2, tak aby można było w nim zmieścić wszelkie potrzebne sprzęty, poczekalnię, rejestrację i sam gabinet.

Lokal musi oczywiście zostać odpowiednio zaaranżowany, tak aby można było w nim prowadzić daną działalność. Podczas tej aranżacji warto zadbać, aby klienci czekający na swoją wizytę i już podczas wizyty czuli się zrelaksowani, odprężeni.

Promocja i dotarcie do klienta

Oprócz reklamy w lokalu w celu zwiększenia rozpoznawalności gabinetu dietetycznego pomocne będzie przeprowadzenie promocji w lokalnych mediach lub podczas lokalnych eventów.

Konieczną też w dzisiejszych czasach jest strona internetowa, przez którą klienci będą mogli dokonywać rezerwacji terminów przez internet.

Promocją możemy zajmować się samodzielnie lub zlecić ją na zewnątrz. Franczyzobiorcy otwierający gabinety we współpracy z Projektem Zdrowie, mogą liczyć na pomoc w stworzeniu strony, udostępnienie materiałów reklamowych oraz udział w akcjach promocyjnych i zyskać dzięki temu większą rozpoznawalność.

Koszty początkowe założenia gabinetu dietetycznego

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że założenie gabinetu wiąże się z pewnymi kosztami. W przypadku współpracy z Projektem Zdrowie należy liczyć się z początkowymi kosztami rzędu ok. 35-45 tys netto przy założeniu gabinetu wielkości 35-50m2.

Previous Domy szkieletowe w Krakowie jako interesująca alternatywa dla mieszkań w czasach pandemii
Next Jaki Vat obowiązuje w Niemczech?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Polskie słodycze hitem eksportowym. Najpopularniejszymi kierunkami państwa UE, Daleki i Bliski Wschód

Polska jest w pierwszej dziesiątce największych w Unii Europejskiej producentów słodyczy. Jednak ze względu na stagnację na polskim rynku, dominującą pozycję sieci handlowych oraz rosnącą konkurencję ze strony producentów z Ukrainy krajowi wytwórcy rozwijają

Wiadomości 0 Comments

Polacy wydają ponad 40 mld zł na zdrowie z własnej kieszeni

Niedofinansowana służba zdrowia, nisko oceniania przez pacjentów jakość organizacji opieki i wielomiesięczne kolejki do specjalistów – to powody, dla których rośnie popularność prywatnych ubezpieczeń medycznych. Z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że po

Wiadomości 0 Comments

Tegoroczny sylwester będzie raczej oszczędny

Na powitanie nowego roku Polacy wydadzą 219 zł. Najwięcej na jedzenie i alkohol – wynika z badania Barometr Providenta. Blisko 60 proc. spędzi sylwestra w domu, z rodziną lub znajomymi. Tylko niewielka część planuje

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!