Jak założyć firmę bez rejestracji

Jak założyć firmę bez rejestracji

Posiadanie własnej firmy dla wielu osób stało się sposobem na zawodowy sukces. Niestety, początki w prowadzeniu własnej działalności bywają trudne.

Nic więc dziwnego, że rządy wielu krajów zastanawiają się jak ułatwić życie początkującym przedsiębiorcom. Polska jest jednym z tych krajów, które wprowadziły już pewne rozwiązania. Jednym z nich jest firma bez rejestracji. Na czym polega ten typ działalności i czy jest to opłacalne? Sprawdźmy!

Działalność bez rejestracji – na czym polega

Działalność bez rejestracji to nowe rozwiązanie stworzone z myślą o osobach, które chcą spróbować sił we własnym biznesie. Jeśli w ciągu ostatnich pięciu lat nie prowadziłeś działalności gospodarczej a twoje przychody nie przekroczą 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia (czyli 1050 zł) możesz zajmować się prowadzeniem działalności bez konieczności rejestracji firmy czy odprowadzania składek ZUS. Zapłacisz jedynie 18% podatku po złożeniu zeznania PIT. Więcej informacji na temat działalności nierejestrowanej znajdziesz na stronie https://www.nntfi.pl/finanse-po-godzinach/firma-bez-rejestracji.

Przywileje, na które możesz liczyć

Działalność nierejestrowana to spore udogodnienie. Możemy liczyć nie tylko na brak obowiązku płacenia składki ZUS, ale również zwolnienie z podatku VAT. Minimum formalności i stałych opłat sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które zastanawiają się czy ich pomysł na biznes ma szansę powodzenia.

Co jeśli przekroczysz limit?

Nie da się ukryć, że kwota przychodu, do jakiej możemy prowadzić działalność bez rejestracji nie jest imponująca. Dlatego też warto być przygotowanym do tego, że ją przekroczymy. Jeśli osoba prowadząca działalność wie, że przekroczyła kwotę przychodów ma 7 dni na to, by założyć działalność w tradycyjny sposób. Musi więc zarejestrować się CEIDG oraz zacząć odprowadzać składki ZUS. Doświadczenie przedsiębiorców pokazuje jednak, że warto zrobić to wcześniej gdy widzimy, że zbliżamy się do granicy limitu przychodów.

Previous Zwiększa się popyt na biura w miastach regionalnych
Next Polacy racjonalnie podchodzą do bożonarodzeniowych zakupów

Może to Ci się spodoba

Marki samochodów luksusowych stawiają na spersonalizowane auta

Polacy coraz chętniej kupują luksusowe samochody. Oprócz wygody i mocy liczy się możliwość personalizacji auta. W salonach można dobrać lakiery, skórę, przeszycia i wzory foteli. Program Ferrari Tailor Made idzie jeszcze dalej.

Firma 0 Comments

BIG InfoMonitor: 5 kroków do skutecznych negocjacji z wierzycielem

Negocjacje z wierzycielami to nie tylko domena rządów krajów, takich jak np. Grecja, ale może przytrafić się każdemu z nas. Jak wskazują dane z Raportu InfoDług, aż 2 378 367

Nieterminowe płatności wciąż dużym problemem dla przedsiębiorców

Rynek faktoringowy nadal dynamicznie rośnie, choć w I połowie roku tempo wzrostu było niższe niż w poprzednich latach. Przedsiębiorcy chętnie sięgają po ten sposób radzenia sobie z nieterminowymi płatnościami, bo w tym modelu to

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!