Jak założyć firmę bez rejestracji

Jak założyć firmę bez rejestracji

Posiadanie własnej firmy dla wielu osób stało się sposobem na zawodowy sukces. Niestety, początki w prowadzeniu własnej działalności bywają trudne.

Nic więc dziwnego, że rządy wielu krajów zastanawiają się jak ułatwić życie początkującym przedsiębiorcom. Polska jest jednym z tych krajów, które wprowadziły już pewne rozwiązania. Jednym z nich jest firma bez rejestracji. Na czym polega ten typ działalności i czy jest to opłacalne? Sprawdźmy!

Działalność bez rejestracji – na czym polega

Działalność bez rejestracji to nowe rozwiązanie stworzone z myślą o osobach, które chcą spróbować sił we własnym biznesie. Jeśli w ciągu ostatnich pięciu lat nie prowadziłeś działalności gospodarczej a twoje przychody nie przekroczą 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia (czyli 1050 zł) możesz zajmować się prowadzeniem działalności bez konieczności rejestracji firmy czy odprowadzania składek ZUS. Zapłacisz jedynie 18% podatku po złożeniu zeznania PIT. Więcej informacji na temat działalności nierejestrowanej znajdziesz na stronie https://www.nntfi.pl/finanse-po-godzinach/firma-bez-rejestracji.

Przywileje, na które możesz liczyć

Działalność nierejestrowana to spore udogodnienie. Możemy liczyć nie tylko na brak obowiązku płacenia składki ZUS, ale również zwolnienie z podatku VAT. Minimum formalności i stałych opłat sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które zastanawiają się czy ich pomysł na biznes ma szansę powodzenia.

Co jeśli przekroczysz limit?

Nie da się ukryć, że kwota przychodu, do jakiej możemy prowadzić działalność bez rejestracji nie jest imponująca. Dlatego też warto być przygotowanym do tego, że ją przekroczymy. Jeśli osoba prowadząca działalność wie, że przekroczyła kwotę przychodów ma 7 dni na to, by założyć działalność w tradycyjny sposób. Musi więc zarejestrować się CEIDG oraz zacząć odprowadzać składki ZUS. Doświadczenie przedsiębiorców pokazuje jednak, że warto zrobić to wcześniej gdy widzimy, że zbliżamy się do granicy limitu przychodów.

Previous Zwiększa się popyt na biura w miastach regionalnych
Next Polacy racjonalnie podchodzą do bożonarodzeniowych zakupów

Może to Ci się spodoba

Cyfrowe środowisko pracy zyskuje na znaczeniu

Komunikacja wewnętrzna w firmie wpływa na motywację, zaangażowanie pracowników, kondycję firmy i realizację strategii. Digitalizacja komunikacji wpisuje się w globalny trend związany z potrzebą stałego dostępu do informacji i  nieustannej interakcji. Jest też doskonałą odpowiedzią

Młode innowacyjne firmy zmieniają świat na lepsze

Dzięki start-upom świat staje się lepszy: jesteśmy zdrowsi i oddychamy czystszym powietrzem – ocenia Javier Bardem, aktor i globalny ambasador konkursu dla start-upów Chivas Venture, który wspiera młode innowacyjne firmy. Zdobywca Oscara podkreśla,

Profesjonalna firma sprzątająca po śmierci

Sprzątanie po śmierci jest dość wymagającą i nietypową usługą. Co prawda, śmierć jest zjawiskiem codziennym, jednak sprzątanie po nieboszczyku i pozbywanie się ciała, to czynności, które wywołują nieprzyjemne uczucia. Obecnie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!