Jak płacić Apple Pay?

Jak płacić Apple Pay?

Dokonywanie płatności bezstykowej Apple Pay, dostępne  w Polsce od 2018 roku, zyskuje wielu zwolenników. Nic dziwnego. Prosta w obsłudze usługa jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które na co dzień wybierają transakcje bezgotówkowe. Jak płacić Apple Pay?

Jak zaktywować usługę Apple Pay?

Z płatności zbliżeniowych korzysta coraz więcej Polaków. Transakcje bezgotówkowe są przyjemne i nie sprawiają zbyt wielu problemów. Co więcej, można ich dokonać nie tylko za pomocą karty, ale również i telefonu, a nawet i zegarka. Jeśli posiadasz smartfona marki Apple, możesz płacić za zakupy usługą Apple Pay. Ta opcja dostępna jest  już od 2014 roku, ale dopiero w 2018 wprowadzono ją do Polski. Dziś cieszy się dużą popularnością. Aby dokonywać transakcji za pomocą Apple Pay, musisz zaktywować usługę w kilku, banalnych krokach:

  1. Uruchom aplikację, wybierz ustawienia i poszukaj pozycji „Wallet i Apple Pay”.
  2. Kliknij opcję „Dodaj kartę kredytową/debetową”, a następnie dodaje swoje dane ręcznie albo skanując je z poziomu telefonu. Aplikacja, w zależności od modelu flagowca, pozwala Ci dodać maksymalnie 12 kart.
  3. Zaakceptuj wszystkie zgody i regulamin.
  4. Zweryfikuj kartę za pomocą SMS albo kontaktując się z operatorem infolinii, w zależności od banku. Aktywacja jest natychmiastowa.

Jak płacić Apple Pay?

Apple Pay to usługa umożliwiająca dokonanie płatności za towar lub usługę przy użyciu telefonu. Jeżeli chcesz z niej skorzystać, musisz zbliżyć swojego smartfona do terminalu. Aby dokonać płatności, dodatkowo potrzebne jest potwierdzenie płatności. Dokonasz go w następujący sposób:

  • W iPhone 8 i starszych modelach musisz przytrzymać palec na przycisku Home razem z Touch ID tuż przed zbliżeniem do terminala.
  • W iPhone X musisz dwukrotnie wcisnąć przycisk blokady i zeskanować twarz przy użyciu funkcji Face ID lub poprzez wpisanie kodu. W następnym kroku zbliż telefon do terminala.
  • W przypadku płatności za pomocą zegarka Apple Watch musisz dwukrotnie nacisnąć przycisk boczny i dopiero wtedy zbliżyć zegarek do terminala. W takiej sytuacji nie jest konieczne wyciąganie telefonu z kieszeni.

Jeżeli chcesz zapłacić inną kartą niż domyślna, musisz:

  • W iPhone X wcisnąć dwa razy przycisk blokady, stuknąć kartę na ekranie i wybrać inną.
  • uwierzytelnić płatność przy użyciu funkcji Face ID, Touch ID albo kodu,
  • przyłożyć telefon do terminala zbliżeniowego.

Czy Apple Pay można płacisz wszędzie?

Za pomocą Apple Pay można płacić w sklepach i lokalach, które wyposażone są w zbliżeniowe terminale płatnicze. Aby mieć pewność, przed dokonaniem zapłaty, zapytaj sprzedawcę, czy możesz zapłacić w taki sposób. Sprawdź także, czy nie widać logo Apple Pay. Jeśli tak, to znaczy, ze usługa ta jest dostępna w danym punkcie. Warto mieć na uwadze, że niektóre płatności wymagają podania kodu Pin, który należy wpisać w terminalu. Musisz wtedy wpisać kod „000”. W większości przypadków się sprawdza. Jeśli nie, to musisz wpisać kod PIN danej karty. Co więcej, usługa Apple Pay dostępna jest nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale także i sklepach i serwisach internetowych.

Previous Dropbox a bezpieczeństwo plików
Next Wizytówka firmowa

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Polacy spędzają w internecie już 6 godzin dziennie

Na świecie 2,8 mld osób korzysta z serwisów społecznościowych. Dynamiczny rozwój social mediów stwarza dużo szans, ale też niesie zagrożenia. Z jednej strony poszerzają horyzonty, z drugiej zamykają użytkowników w kręgu przyjaznych mu

Wiadomości 0 Comments

Media społecznościowe coraz ważniejszym kanałem w komunikacji firm motoryzacyjnych

Co miesiąc na Twitterze powstają wiadomości dotyczące samochodów osobowych, które trafiają średnio do 5 mln odbiorców. Na YouTubie publikowane są eksperckie materiały, które śmiało mogłyby konkurować z telewizyjnymi programami dotyczącymi motoryzacji.

Wiadomości 0 Comments

Wartość światowego rynku telemedycznego za 5 lat się podwoi

Globalny rynek telemedycyny powinien osiągnąć w tym roku wartość 23,8 mld dolarów – wynika z raportu BCC Research. Do 2021 roku będzie ona rosła średnio w tempie 16 proc. rocznie, do poziomu 55,1

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!