Jak oszczędzać pieniądze? Poznaj kilka sprawdzonych pomysłów

Jak oszczędzać pieniądze? Poznaj kilka sprawdzonych pomysłów

Oszczędzanie powoli wchodzi Polakom w nawyk. I Ty zamierzasz zacząć odkładać środki z myślą o finansowej przyszłości? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym z miesiąca na miesiąc będziesz gromadzić więcej pieniędzy.

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, coraz więcej rodaków oszczędza. Saldo ocen dotyczące gromadzenia środków pierwszy raz było dodatnie w czerwcu 2019 roku – wyniosło 3,1. Oznacza to, że więcej osób spośród grupy badanych zadeklarowało odkładanie pieniędzy.

Najtrudniejszy pierwszy krok?

Aby założyć lokatę bankową, trzeba uzbierać spory kapitał. Dlatego pierwsze kroki stawiane w kierunku oszczędzania można zrobić, korzystając ze sprawdzonych i prostych metod.

  • Odkładaj 5-złotówki

Za każdym razem, gdy w Twoim portfelu pojawi się moneta 5-złotowa, odłóż ją do skarbonki. Brak takich pieniędzy nie będzie zbyt odczuwalny dla domowego budżetu, natomiast pozwoli na dość szybkie zgromadzenie dużych środków.

  • Zaokrąglaj do pełnych kwot

W sklepach płacisz gotówką? Otrzymaną od sprzedawcy resztę potraktuj jako oszczędności. Ponadto każdy rachunek zaokrąglaj do pełnych kwot, różnicę wrzucając do skarbonki.

  • Ogranicz wydatki

Przeanalizuj swoje dotychczasowe wydatki – szybko przekonasz się, jak wiele pieniędzy Ci ucieka. Gdy kolejnym razem będziesz chciał iść na kawę, zaoszczędzone środki wrzuć do skarbonki, a kawę wypij w domu lub w pracy itp.

  • Załóż konto oszczędnościowe

Nic tak nie mobilizuje do oszczędzania jak stale powiększająca się kwota zgromadzonych środków. Doskonale to widać na koncie oszczędnościowym, dlatego załóż taki rachunek. Zanim jednak złożysz wniosek w dowolnym banku, porównaj dostępne oferty.

Ciekawą opcją jest Konto Oszczędnościowe dostępne w Toyota Banku, które pozwala zarabiać od pierwszej złotówki. Im więcej kapitału zgromadzisz, tym większe będą naliczane odsetki – nawet do 2%.

Konto oszczędnościowe to korzystne rozwiązanie, ponieważ dobrze motywuje do oszczędzania i jednocześnie daje dostęp do środków. Pozwala także na stałe kontrolowanie wysokości kapitału.

  • Wpłacaj pieniądze dla siebie

Każdego miesiąca opłacasz kilka rachunków? Potraktuj siebie jako kolejnego usługodawcę, wobec którego masz pewne finansowe zobowiązania. Ustal konkretną kwotę, którą będziesz wpłacać każdego miesiąca np. na konto oszczędnościowe. Dzięki temu środki tam zgromadzone będą stale się powiększać.

Pamiętaj jednak, aby siebie – jako usługodawcę – potraktować priorytetowo. Zawsze wpłacaj pieniądze w pierwszej kolejności.

Jeśli zgromadzisz większy kapitał, pomyśl o założeniu lokaty. Środki będą pracować dla Ciebie, a Ty będziesz mógł zacząć oszczędzać od nowa.

Previous Zmienia się sposób logowania do banków
Next Jak wybrać ubezpieczenie samochodu?

Może to Ci się spodoba

Finanse osobiste 0 Comments

Ile w przyszłości wyniesie zasiłek pielęgnacyjny?

W zgodzie z zapisami ustawowymi w czerwcu 2013 roku przestało działać świadczenie pielęgnacyjne. Decyzja ta przyjęta została z dużym sprzeciwem. Z tego względu kwestia usunięcia zasiłku została ponownie rozpatrzona. Czy

Finanse osobiste 0 Comments

Co trzeci bogaty Polak zamierza inwestować w sztukę

Wartość rynku aukcyjnego dzieł sztuki w Polsce przekracza 100 mln zł. Zamożni i bogaci Polacy coraz częściej inwestują w sztukę. Średnio zyski przy 20-letnim okresie inwestycji przekraczają 10 proc., a na niektórych artystach

Finanse osobiste 1Comments

Ubezpieczenie OC kalkulator – sprawdź ile zapłacisz w tym roku

Każdy właściciel samochodu raz do roku musi pamiętać o wykupieniu polisy ubezpieczeniowej OC. Zwykle w tym czasie może podjąć decyzję o rezygnacji z dotychczasowego towarzystwa asekuracyjnego, na rzecz bardziej korzystnej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!