Jak funkcjonuje działalność koncesjonowana?

Jak funkcjonuje działalność koncesjonowana?

Według polskich przepisów funkcjonuje wiele rodzajów działalności. Każda żyje na innych zasadach i z innego powodu została otwarta. Wśród nich znajduje się działalność koncesjonowana. Na czym dokładnie polega? Dlaczego jest uruchamiana?

Na wstępie należy powiedzieć, że do stworzenia działalności koncesjonowanej konieczne jest pozwolenie. Innymi słowy, żeby sprzedać towary lub usługi należy zdobyć specjalną zgodę i odpowiednio wyposażyć firmę.

Najczęściej chodzi o wydobywanie paliw, ochronę osób i przedmiotów, sprzedaż materiałów i wyrobów o charakterze wojskowym lub policyjnym, przeloty samolotem, prowadzenie programu w telewizji lub radiu.

Fundamentem zdobywania koncesji jest reakcja na wniosek, w którym powinny znaleźć się informacje na temat firmy oraz specyfika posiadanej działalności. Czasami trzeba uzupełnić brakujące informacje lub wyjaśnić wątpliwości. Pozytywny rezultat ogłaszany jest listownie i obowiązuje co najmniej na pięć lat, ale najdłużej pięćdziesiąt.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Wniosek do KNF w sprawie zgody na połączenie PKO BP i Nordea Banku
Next Który kredyt mieszkaniowy jest najlepszy?

Może to Ci się spodoba

Przed świętami liczba przesyłek wzrasta o 70 proc. Firmy kurierskie szykują się do szczytu już od września

Blisko połowa Polaków zamierza w tym roku kupić prezenty przez internet – wynika z badania Deloitte. Wydatki w tym kanale wzrosną o 8,6 proc., podczas gdy budżet na prezenty w ogóle ma być tylko o 3,4 proc.

Koncerny chcą wspierać polskie firmy. Szukają innowacyjnych rozwiązań

Start-upy wykorzystują nasze technologie informatyczne do stworzenia czegoś nowego, a my pomagamy im w osiągnięciu dojrzałej postaci ich produktu czy usługi i wyjściu do klientów na rynek – mówi Michał Jaworski, członek

Jakie obowiązki ma PKD?

Polska Klasyfikacja Działalności (PKD) została powołana 3 lata temu na wyraźną prośbę ONZ we wszystkich państwach Unii Europejskiej. Posługuje się kodami do oznaczania poszczególnych przedsiębiorstw. W jakim celu utworzono PKD?

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!