Indoor czy outdoor? Oto jest pytanie…

Indoor czy outdoor? Oto jest pytanie…

Nasiona konopi indyjskiej to w naszym kraju produkt kolekcjonerski, ale nie można kolekcjonować czegoś, o czym ma się niewielkie pojęcie. Dlatego warto zastanowić się chociażby nad tym, czym się różnią nasiona indor od nasion outdoor. Warto nabyć większą wiedzę na ten temat. Jest to najbardziej popularne rozróżnienie, z jakim spotykamy się w polskich sklepach, gdzie oferowane są nasiona konopi, więc musi ono mieć fundamentalne znaczenie. Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu nieco bliżej.

Konopie – wszędobylskie chwasty

    Jeśli spojrzeć na traktowanie pięknych krzaków konopi przez współczesne społeczeństwa, można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z roślinami tajemniczymi, których nasiona przemycano tajnymi konwojami, a ich uprawa możliwa była tylko w laboratoriach alchemicznych. Nic bardziej mylnego. Jeszcze w XIX wieku konopie indyjskie były wszędobylskimi chwastami, które rozrastały się powszechnie zagłuszając inne rośliny, w tym te pożyteczne. Ogromna ilość odmian konopi skutkuje i także wtedy skutkowała oczywiście tym, że większość z nich była z gruntu bezużyteczna, ale niektóre odmiany były tak cenne, że przez pewien okres w dopiero co wybitych na niepodległość Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej każdy farmer miał obowiązek część swoich upraw zasiewać właśnie konopiami. Wstęp ten powinien już dobrze tłumaczyć, co oferują nam nasiona konopi typu outdoor.

Odmiany outdoor

    Nasiona konopi typu outdoor to po prostu nasiona, które można wysiać w ogródku i liczyć na to, że same sobie dadzą radę. Warto tutaj zaznaczyć, że klimat w naszym kraju ochłodził się dość znacznie od czasów, kiedy konopie były wszędobylskie, ale w tym okresie istniały też winnice w miejscach, gdzie obecnie mamy Suwałki. Obecnie mamy ocieplenie klimatu, więc warunki do uprawy outdoor są coraz lepsze, chociaż zwłaszcza odmiany określane jako indor/outdoor powinny zazwyczaj być uprawiane albo w cieplejszych częściach kraju, albo w szklarniach. Konopie typowo outdoor mogą być uprawiane wszędzie, a kupując nasiona kolekcjonerskie w polskich sklepach możemy liczyć też na to, że ich oznaczenie będzie się odnosiło do polskich warunków. W ujęciu kolekcjonerskim nie ma to oczywiście żadnego znaczenia praktycznego, ale tego typu informacje należy zaliczać do podstawowych kwestii związanych ze zbieractwem.

Odmiany indoor

    Jak sama nazwa wskazuje, konopie indyjskie to rośliny, których rodzimym klimatem nie jest nadwiślańska plucha przeplatana deszczowym latem. Zdecydowanie lepiej roślina ta radzi sobie w warunkach cieplejszego klimatu, przez co duża część odmian określana jest u nas oznaczeniem indoor. Oznacza to po prostu, że właściwy wzrost rośliny gwarantowany może być tylko w przypadku wysiewu w warunkach zadaszonych. Nie zawsze jest to absolutnie konieczne, ale wysiew pod gołym niebem najczęściej kończy się nie najlepiej.

Odmiana “Indoor”.

    Warto zaznaczyć, że także odmiany określane jako indoor/outdoor najczęściej zdecydowanie lepiej będą się czuły w warunkach domowych niż w warunkach naturalnych naszego kraju.

Więcej na konopny-swiat.pl.

Previous Dopasowanie drukarki laserowej do potrzeb biura
Next Wybieramy myjkę fryzjerską

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Próby złota

Produkty wykonane z metali szlachetnych, w tym również te domieszkowane, zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem podlegają obowiązkowemu badaniu i cechowaniu. Wybite na złotych wyrobach znaki informują m. in. o

Wiadomości 0 Comments

Wzmacniacze Hi-End — inwestycja w głębię brzmienia czy zbędny wydatek?

Zestawy stereo, w których stosowane są specjalistyczne wzmacniacze, to coraz częściej spotykany w naszych domach widok. Nic w tym dziwnego, ponieważ całkiem dobrej jakości sprzęt można obecnie nabyć, nie obciążając

Wiadomości 0 Comments

Rynek przesyłek kurierskich pod koniec roku może być wart 5,2 mld zł

W tym roku rynek przesyłek kurierskich może wzrosnąć o ponad 20 proc. i osiągnąć wartość 5,2 mld zł. Popyt na usługi generuje rozwijający się dynamicznie eksport, a przede wszystkim rosnąca sprzedaż przez internet.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!