Indoor czy outdoor? Oto jest pytanie…

Indoor czy outdoor? Oto jest pytanie…

Nasiona konopi indyjskiej to w naszym kraju produkt kolekcjonerski, ale nie można kolekcjonować czegoś, o czym ma się niewielkie pojęcie. Dlatego warto zastanowić się chociażby nad tym, czym się różnią nasiona indor od nasion outdoor. Warto nabyć większą wiedzę na ten temat. Jest to najbardziej popularne rozróżnienie, z jakim spotykamy się w polskich sklepach, gdzie oferowane są nasiona konopi, więc musi ono mieć fundamentalne znaczenie. Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu nieco bliżej.

Konopie – wszędobylskie chwasty

    Jeśli spojrzeć na traktowanie pięknych krzaków konopi przez współczesne społeczeństwa, można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z roślinami tajemniczymi, których nasiona przemycano tajnymi konwojami, a ich uprawa możliwa była tylko w laboratoriach alchemicznych. Nic bardziej mylnego. Jeszcze w XIX wieku konopie indyjskie były wszędobylskimi chwastami, które rozrastały się powszechnie zagłuszając inne rośliny, w tym te pożyteczne. Ogromna ilość odmian konopi skutkuje i także wtedy skutkowała oczywiście tym, że większość z nich była z gruntu bezużyteczna, ale niektóre odmiany były tak cenne, że przez pewien okres w dopiero co wybitych na niepodległość Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej każdy farmer miał obowiązek część swoich upraw zasiewać właśnie konopiami. Wstęp ten powinien już dobrze tłumaczyć, co oferują nam nasiona konopi typu outdoor.

Odmiany outdoor

    Nasiona konopi typu outdoor to po prostu nasiona, które można wysiać w ogródku i liczyć na to, że same sobie dadzą radę. Warto tutaj zaznaczyć, że klimat w naszym kraju ochłodził się dość znacznie od czasów, kiedy konopie były wszędobylskie, ale w tym okresie istniały też winnice w miejscach, gdzie obecnie mamy Suwałki. Obecnie mamy ocieplenie klimatu, więc warunki do uprawy outdoor są coraz lepsze, chociaż zwłaszcza odmiany określane jako indor/outdoor powinny zazwyczaj być uprawiane albo w cieplejszych częściach kraju, albo w szklarniach. Konopie typowo outdoor mogą być uprawiane wszędzie, a kupując nasiona kolekcjonerskie w polskich sklepach możemy liczyć też na to, że ich oznaczenie będzie się odnosiło do polskich warunków. W ujęciu kolekcjonerskim nie ma to oczywiście żadnego znaczenia praktycznego, ale tego typu informacje należy zaliczać do podstawowych kwestii związanych ze zbieractwem.

Odmiany indoor

    Jak sama nazwa wskazuje, konopie indyjskie to rośliny, których rodzimym klimatem nie jest nadwiślańska plucha przeplatana deszczowym latem. Zdecydowanie lepiej roślina ta radzi sobie w warunkach cieplejszego klimatu, przez co duża część odmian określana jest u nas oznaczeniem indoor. Oznacza to po prostu, że właściwy wzrost rośliny gwarantowany może być tylko w przypadku wysiewu w warunkach zadaszonych. Nie zawsze jest to absolutnie konieczne, ale wysiew pod gołym niebem najczęściej kończy się nie najlepiej.

Odmiana “Indoor”.

    Warto zaznaczyć, że także odmiany określane jako indoor/outdoor najczęściej zdecydowanie lepiej będą się czuły w warunkach domowych niż w warunkach naturalnych naszego kraju.

Więcej na konopny-swiat.pl.

Previous Dopasowanie drukarki laserowej do potrzeb biura
Next Wybieramy myjkę fryzjerską

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Tegoroczny sylwester będzie raczej oszczędny

Na powitanie nowego roku Polacy wydadzą 219 zł. Najwięcej na jedzenie i alkohol – wynika z badania Barometr Providenta. Blisko 60 proc. spędzi sylwestra w domu, z rodziną lub znajomymi. Tylko niewielka część planuje

Wiadomości 0 Comments

Blisko 2 mld zł wpływa do budżetu państwa od operatorów telewizji kablowej

Z raportu PwC wynika, że 4–5 proc. wzrostu gospodarczego w Polsce to zasługa operatorów sieci telewizji kablowych. Tylko w latach 2009–2014 ich wkład w polski PKB wyniósł 9,5 mld zł. Kablówki dostarczają internet

Wiadomości 0 Comments

W branży transportowej jest 100 tys. wakatów

Branża transportowa boryka się z brakami kadrowymi, które sięgają nawet 100 tys. wakatów dla zawodowych kierowców. Eksperci alarmują, że jeśli problem będzie się zaostrzał, może zahamować rozwój polskich przedsiębiorstw, które są rosnącą

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!