Google Adsense a podatki

Każda firma, która swoje oferty kieruje przede wszystkim do internautów może oczekiwać na wysokie pieniądze. Przede wszystkim w związku z zamieszczanymi na swojej stronie internetowej reklamami. Z pomocą przychodzi Google AdSense, który czytelnie tłumaczy i gwarantuje osiąganie korzyści z promowania znanych marek na swojej stronie. Bez wątpienia stanowi to nadprogramowy przychód dla firmy, dlatego też trzeba to zawrzeć w księdze przedsiębiorstwa. Pod warunkiem, że nie jest to główne źródło pieniędzy dla działalności.

Zanim firma będzie kontrahentem Google AdSense musi przejść kontrolę. Przede wszystkim liczy się stan, jaki przedstawia strona internetowa firmy. Musi bowiem zgadzać się z powszechnym zamysłem organizacji. Po przekroczeniu etapu rekrutacji przedsiębiorstwo może startować z dysponowanie miejscami reklamowymi na swojej stronie. Trzeba pamiętać, że podpisywana będzie wówczas umowa międzynarodowa, bowiem siedziba Google Ad Sense jest poza Polską.

Jeśli zatem organizacja proponuje usługi to tym samym ma świadomość, że po jej stronie leży odprowadzanie wszystkich podatków wynikających z zawarcia umowy oraz rejestrowanie faktur dotyczących zysków reklamowymi.

Wszystkie rachunki są przekazywane drogą elektroniczną, co znaczy, że niezbędne dokumenty i faktury wysyłane są na wyznaczony do tych celów adres mejlowy. Jak już wyżej zostało powiedziane rodzimy przedsiębiorca objęty jest zerową stawką VAT za oferty reklamowe, aczkolwiek co jakiś czas przekazywane są faktury wyznaczające praktyczne zyski. Faktury takie gromadzą przede wszystkim:

– szczególne numery;

– wszystkie daty – sprzedaż, wypisanie faktury;

– informację o zerowym podatku;

– sumę przychodu (bez podatku) w walucie odpowiedniej dla Google;

– precyzyjny termin i forma wpłaty przychodów;

– nazwanie stron, między którymi zawiązywana jest umowa handlowa.

Trzeba pamiętać, że końcowa kwota zysku jest ustalana w walucie obcej. Oznacza to, że w księdze przychodów i rozchodów znaleźć się musi suma w złotówkach, czyli po przewalutowaniu w oparciu o aktualny kurs walut Narodowego Banku Polskiego.

 

Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net

Previous Mandat dla pracownika - jak księgować?
Next Kolejne e-deklaracje bez podpisu elektronicznego

Może to Ci się spodoba

Prawo podatkowe 0 Comments

Aktualne rozporządzenie w sprawie zwolnienia z obowiązku stosowania kas fiskalnych

Ubiegłoroczne rozporządzenie Ministra Finansów dotyczy obniżenia kwoty obrotu, która uprawnia do prowadzenia kasy rejestracyjnej oraz zdjęcia obowiązku prowadzenia rejestru z zastosowaniem tych kas. Rozporządzenie przewidziane jest na rok 2013 i

Prawo podatkowe 0 Comments

Anulowanie fakturt VAT – kiedy możliwe?

Każda transakcja w firmie jest księgowana i poświadczana wystawieniem faktury w dwóch kopiach. Bywają przypadki, gdy faktura jest nieprawidłowo wypisana (posiada mylne informacje) lub klient wycofuje się z kupna (ma

Prawo podatkowe 0 Comments

Kiedy zapłacić podatek od zaliczki?

Bardzo często klienci płacą zaliczkę z tytułu usług wykonywanych przez zleceniobiorcę. Najczęściej jest to wymóg przedsiębiorstwa i stanowi asekuracje w sytuacji nie wykonania odbioru zamówionych towarów po ich faktycznym przygotowaniu.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!