G4 FX: zdrowa korekta

G4 FX: zdrowa korekta

Czwartkowe cofnięcie rynku przynosi dwie rzeczy: po pierwsze pokazuje, że korekta EUR/USD szybko spotka się z reakcją podaży; po drugie zatrzymanie rajdu i przejście w konsolidację zmniejsza ryzyko panicznej redukcji pozycji. Trend dolarowy pozostaje utrzymany do czasu FOMC, ale tempo zwolni.

EUR/USD zatrzymał wczorajsze odbicie przed 1,07. Od dołu 1,05 zaczyna rysować się jako istotne wsparcie i interesujące jest, czy rynek podejmie jeszcze jedną próbę ataku przed FOMC w środę? W czwartek po danych o sprzedaży aktywowała się sprzedaż po 1,0660. Przesuwam stop lossa na poziom wejścia i ustawiam take profit ostrożnie na dzisiejsze minima (1,0565).

USD/JPY reakcję na słabe wyniki sprzedaży detalicznej z USA zatrzymał idealnie na 61,8-proc. zniesieniu Fibonacciego fali wzrostowej zapoczątkowanej po zeszłotygodniowym raporcie NFP. Fundamentalnie niewiele jest do dodania w oczekiwaniu na posiedzenia FOMC i Banku Japonii w przyszłym tygodniu. Na 121,45 jesteśmy po środku przedziału między ważnymi technicznie poziomami (120,90 i 122). Jeśli rynek ponownie zejdzie do 121, podkupię pod grę w range’u do 122. SL 120,50.

Funt najsłabiej skorzystał na odreagowaniu siły USD. GBP/USD wczoraj zarysował kluczowy w przyszłości opór 1,5020, jednak reszta dnia to był jednostajny spadek z pomocą gołębiego komentarza prezesa Banku Anglii Marka Carneya, gdzie zaznaczył, że silny funt może ciążyć na perspektywach odbicia inflacji i wpływać na tempo zacieśnienia polityki monetarnej. Słaby wynik produkcji budowlanej za styczeń (-2,6 proc. m/m, prog. 1,3 proc.) nie pomaga. GBP/USD może szukać dna przy 1,4850, ale przy obecnym pozytywnym klimacie do USD nie bardzo wierzę w ożywienie popytu.

Konrad Białas
Strateg Walutowy
TMS Brokers

Previous Nowy gracz na rynku kredytów mieszkaniowych
Next Skandi FX: jeden komentarz to za mało, by zatrzymać SEK

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Korekta na Wall Street

Silna przecena czarnego złota – którego wartość spadła w czasie poniedziałkowej sesji do najniższego poziomu od pięciu lat, zbliżając się do 60 USD za baryłkę – przyczyniła się do korekty

Komentarze rynkowe 0 Comments

Determinacja byków słabnie

Poniedziałkowa sesja uwidoczniła wahania na rynkach i osłabienie impetu trwającego od dwóch sesji odreagowania w ramach spadkowej korekty na głównych giełdach. Nasz parkiet, a szczególnie segment małych i średnich spółek

Komentarze rynkowe 0 Comments

Seria dobrych danych z kraju

Wszystkie dane z godziny 14:00 zaskakują pozytywnie. Produkcja przemysłowa w wersji od sezonowanej rośnie aż o 6%, czyli najsilniej od stycznia 2014 roku, kiedy kulminował pozytywny trend z 2013 roku.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!