EM FX: wyolbrzymiona reakcja EUR/PLN

EM FX: wyolbrzymiona reakcja EUR/PLN

Wygrana Andrzeja Dudy w połączeniu z płytkim rynkiem pod nieobecność inwestorów z Frankfurtu i Londynu to idealne warunki dla pociągnięcia EUR/PLN w górę. Jednak czy zmiana prezydenta to rzeczywiście zmiana fundamentalnej oceny polskiej gospodarki i złotego?

Odpowiedź brzmi: nie. Politykę gospodarczą przede wszystkim kształtuje rząd, a kto będzie w nim zasiadał, poznamy dopiero na jesieni. Dywagacje, czy prezydent i premier będą z jednej partii, to obecnie pole do spekulacji, nic więcej. Szczerze przyznając, wygrana Dudy implikuje większą mobilizację ze strony Platformy Obywatelskiej, która w najbliższych miesiącach może postawić na populistyczne działania i rozdawnictwo, co może wzmacniać gospodarkę, a zatem i złotego. Ale to też tylko gdybanie . Dziś wygrywa spekulacyjne osłabianie złotego. Pozycje zajęte po pierwszej turze wyborów bliżej 4,05 dziś zarabiają, a przy niskiej płynności podbijanie kursu wychodzi tanim kosztem. Gdy płynność wróci we wtorek nie będę zaskoczony wyraźnym zjazdem EUR/PLN. Dziś może jeszcze dojść do huśtawki, ale finalnie złoty powinien odrabiać straty. Krótka pozycja w EUR/PLN może wymagać głębokiego stop lossa, gdzieś ponad 4,14, ale celem jest spadek do 4,02-4,03. Moim zdaniem pozycja jest warta zajęcia.

 

Konrad Białas
Strateg Walutowy
TMS Brokers

Previous USD/JPY: coraz bliżej historycznych szczytów
Next Złoto: coraz bliżej poziomu 1200 USD za uncję

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Poranny komentarz giełdowy – pozory mylą

Wczoraj najistotniejszą publikacją płynącą ze Stanów Zjednoczonych był odczyt zrewidowanego PKB za pierwszy kwartał. Na pierwszy rzut oka odczyt na poziomie -1% przy konsensusie -0,5% i poprzednim odczycie równym 2,6%

Komentarze rynkowe 0 Comments

Komentarz surowcowy

W centrum uwagi: • Spadek importu ropy do Chin • Amerykańscy kongresmeni podzieleni • Mniejszy, lecz wciąż spory import miedzi do Chin W piątek na rynkach towarowych dominował kolor zielony.

Komentarze rynkowe 0 Comments

Komentarz PLN: RPP zaskakuje brakiem cięcia, PLN neutralny

Poranny, czwartkowy handel na rynku złotego przynosi utrzymanie 16-sesyjnej konsolidacji na parach związanych z PLN. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2297 PLN za euro, 3,3766 PLN wobec dolara

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!