Czym zajmuje się Krajowa Rada Notarialna?

Czym zajmuje się Krajowa Rada Notarialna?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Krajowa Rada Notarialna powstała, aby występować w imieniu wszystkich notariuszy w Polsce na szczeblu krajowym. Oprócz tego ma obowiązki dodatkowe, które ustanowiono w momencie jej tworzenia. Czym zajmuje się KRN? Kto znajduje się w składzie?

Po pierwsze Krajowa Rada Notarialna ma swoich przedstawicieli, których wybiera się na podstawie równych i tajnych wyborów. Cała procedura odtwarzana jest co 3 lata. Oczywiście liderzy stanowią część społeczności notariuszy, prezentują interesy ogółu oraz utożsamiają się z powszechnie spotykanymi problemami tego zawodu.

Wśród fundamentalnych zobowiązań Krajowej Rady Notarialnej skazać należy występowanie w imieniu wszystkich notariuszy w Polsce oraz zagranicą, analizowanie, sprawdzanie oraz modernizowanie praw dotyczących notariatu, ale również określanie zasad etyki zawodowej i ich respektowanie.

Warto również wspomnieć, że KRN musi systematycznie sporządzać analizy swojej pracy i co w roku przedstawiać Ministrowi Sprawiedliwości. Siedziba instytucji znajduje się w stolicy, gdzie należy kierować wszystkie dokumenty.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Raport dzienny Forex
Next Kiedy warto podpisać umowę agencyjną?

Może to Ci się spodoba

Wszystko o pouczeniach sądowych

Każde postępowanie cywilne musi odbywać się w zgodzie z ustaleniami prawnymi oraz poszanowaniem sądu i wszystkich uczestników rozprawy. Bywają zdarzenia, w których uczestnik rozprawy nie ma reprezentanta, wtedy powinien zostać

Zasiłki macierzyńskie pobiera ok. 30 tys. kobiet prowadzących działalność gospodarczą

Od stycznia zmieniły się zasady wypłaty zasiłków macierzyńskich dla matek prowadzących własną działalność gospodarczą. Są one obliczane od najniższej podstawy wymiaru, ich wysokość zależy od wysokości składek i okresu ich opłacania. Te

Polski system podatkowy nie przyciąga zagranicznych inwestorów

Polski system podatkowy nie tworzy klimatu, który mógłby zachęcić inwestorów zagranicznych do inwestycji – przekonuje Andre Helin, prezes BDO Polska. Międzynarodowe badania i rankingi wskazują, że polski system fiskalny stanowi jedną z głównych przeszkód w prowadzeniu

Zapis na sąd polubowny – zagadnienia podstawowe

Spory pomiędzy podmiotami prowadzącymi działalność gospodarczą są nieuniknione. Zawieranie umów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą bardzo często wiąże się z koniecznością następczej próby egzekwowania postanowień w niej zawartych przed sądem.

Prawo podatkowe 0 Comments

Zmiany w rozliczaniu VAT w budownictwie kłopotem dla branży

Nowe zasady rozliczania VAT za usługi budowlane, które weszły w życie z początkiem stycznia, mają uszczelnić system podatkowy oraz ograniczyć oszustwa i nadużycia. Nowe przepisy budzą jednak wątpliwości interpretacyjne. Sam podatnik musi sklasyfikować usługi.

400 szpitali może stracić kontrakty z NFZ z powodu zmian w prawie

Projekt ustawy o sieci szpitali jest katastrofą dla Polski – przestrzega Andrzej Mądrala, wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych. Ustawa zakłada, że tylko placówki zakwalifikowane do sieci będą mogły liczyć na umowę z NFZ.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź