Czym są szybkie pożyczki?

Czym są szybkie pożyczki?

Wiele słyszy się na temat szybkich pożyczek. Dookoła nas znajduje się mnóstwo ogłoszeń, ulotek i billboardów, oferujących takie usługi. Czym naprawdę są szybkie pożyczki i czym różnią się od kredytów bankowych?

Szybkie pożyczki a kredyty gotówkowe: podobieństwa

Proces udzielania szybkich pożyczek jest bardzo zbliżony do tego, który musimy przejść starając się o kredyt gotówkowy. Składamy wniosek o udzielenie pożyczki, podając jej kwotę i okres, na który ma zostać udzielona. Do tego konieczne jest podanie naszych danych osobowych – imienia, nazwiska, numeru PESEL, numeru konta bankowego. Przy staraniu się o szybką pożyczkę niekiedy konieczne jest też udowodnienie posiadania przez nas zdolności kredytowej, w zakresie odpowiednim do kwoty, o jaką się staramy. Następnie nasz wniosek jest weryfikowany przez pracownika instytucji i podejmowana jest decyzja – pozytywna lub negatywna.

Szybkie pożyczki a kredyty gotówkowe: różnice

Główną różnicą pomiędzy tym, co nazywamy szybkimi pożyczkami a kredytami gotówkowymi jest status podmiotu, który pożycza swoje środki pieniężne. Kredyty gotówkowe udzielane są zawsze przez banki, zaś szybkie pożyczki to tak zwane pożyczki prywatne – udzielane są przez firmy niemające statusu banków. Są to przedsiębiorstwa, których działalność gospodarcza polega na udzielaniu pożyczek. Nie są bankami, ale funkcjonują w pełni legalnie, a ich działalność podporządkowana jest obowiązującemu prawu.

Różnica pomiędzy szybkimi pożyczkami a kredytami w banku jest też taka, że te pierwsze jest łatwiej otrzymać. Bank bardzo dokładnie bada naszą zdolność kredytową, żądając nie tylko wyciągów z banku, ale i poświadczenia legalności źródła dochodów – np. zaświadczenia od pracodawcy bądź decyzji o przyznaniu renty.

Firmy pożyczkowe również badają nasza zdolność kredytową, jednak nie tak dokładnie – kwoty udzielanych przez nie pożyczek są co do zasady niewielkie – na viasms.pl możemy starać się o kwotę do 1500 złotych, a po każdej spłaconej pożyczce limit ten wzrasta. Firmy pożyczkowe nie mają, w przeciwieństwie do banków, dostępu do danych BIK i KRD.

Szybkie pożyczki: zalety

Podstawową zaletą szybkich pożyczek jest minimum formalności, których należy dopełnić. Dzięki temu proces udzielania kredytu trwa znacznie krócej. Gdy już jesteśmy zarejestrowani u danego pożyczkodawcy, pożyczkę możemy otrzymać już w kwadrans. Nikt nie pyta nas, czy jesteśmy zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę czy na podstawie umowy cywilnoprawnej.

Zobacz także: Pożyczki przez sms

Previous Kierowcy ciężarówek coraz rzadziej uczestnikami wypadków
Next Wybór wózka dopasowany do regałów paletowych

Może to Ci się spodoba

Finanse osobiste 0 Comments

System ubezpieczeń społecznych czekają poważne wyzwania demograficzne

System powszechnych ubezpieczeń społecznych, którym administruje ZUS, obejmuje ponad 20 mln Polaków. Składki na ubezpieczenia społeczne pobierane są od 14,5 mln, a miesięcznie ZUS wypłaca emerytury i renty dla ponad 7 mln

Nieruchomości 0 Comments

Jest szansa, że Polacy zaczną masowo inwestować w nieruchomości komercyjne

Coraz bliżej utworzenia na polskim rynku REIT-ów, czyli funduszy lub spółek inwestujących w nieruchomości komercyjne. Umożliwia on inwestowanie zarówno inwestorom instytucjonalnym, jak i indywidualnym nawet niewielkich kwot. Trwają prace nad stroną prawną

Finanse osobiste 0 Comments

Młodzi Polacy chętnie podejmują prace sezonowe, ale zarobionych pieniędzy nie oszczędzają

Wakacje, podczas których wielu młodych ludzi podejmuje pracę sezonową, to dobry czas, żeby zacząć oszczędzać. Tym bardziej że w tym roku wynagrodzenia są wyższe niż w ubiegłym. Jako hostessa czy barman można

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!