Czym są szybkie pożyczki?

Czym są szybkie pożyczki?

Wiele słyszy się na temat szybkich pożyczek. Dookoła nas znajduje się mnóstwo ogłoszeń, ulotek i billboardów, oferujących takie usługi. Czym naprawdę są szybkie pożyczki i czym różnią się od kredytów bankowych?

Szybkie pożyczki a kredyty gotówkowe: podobieństwa

Proces udzielania szybkich pożyczek jest bardzo zbliżony do tego, który musimy przejść starając się o kredyt gotówkowy. Składamy wniosek o udzielenie pożyczki, podając jej kwotę i okres, na który ma zostać udzielona. Do tego konieczne jest podanie naszych danych osobowych – imienia, nazwiska, numeru PESEL, numeru konta bankowego. Przy staraniu się o szybką pożyczkę niekiedy konieczne jest też udowodnienie posiadania przez nas zdolności kredytowej, w zakresie odpowiednim do kwoty, o jaką się staramy. Następnie nasz wniosek jest weryfikowany przez pracownika instytucji i podejmowana jest decyzja – pozytywna lub negatywna.

Szybkie pożyczki a kredyty gotówkowe: różnice

Główną różnicą pomiędzy tym, co nazywamy szybkimi pożyczkami a kredytami gotówkowymi jest status podmiotu, który pożycza swoje środki pieniężne. Kredyty gotówkowe udzielane są zawsze przez banki, zaś szybkie pożyczki to tak zwane pożyczki prywatne – udzielane są przez firmy niemające statusu banków. Są to przedsiębiorstwa, których działalność gospodarcza polega na udzielaniu pożyczek. Nie są bankami, ale funkcjonują w pełni legalnie, a ich działalność podporządkowana jest obowiązującemu prawu.

Różnica pomiędzy szybkimi pożyczkami a kredytami w banku jest też taka, że te pierwsze jest łatwiej otrzymać. Bank bardzo dokładnie bada naszą zdolność kredytową, żądając nie tylko wyciągów z banku, ale i poświadczenia legalności źródła dochodów – np. zaświadczenia od pracodawcy bądź decyzji o przyznaniu renty.

Firmy pożyczkowe również badają nasza zdolność kredytową, jednak nie tak dokładnie – kwoty udzielanych przez nie pożyczek są co do zasady niewielkie – na viasms.pl możemy starać się o kwotę do 1500 złotych, a po każdej spłaconej pożyczce limit ten wzrasta. Firmy pożyczkowe nie mają, w przeciwieństwie do banków, dostępu do danych BIK i KRD.

Szybkie pożyczki: zalety

Podstawową zaletą szybkich pożyczek jest minimum formalności, których należy dopełnić. Dzięki temu proces udzielania kredytu trwa znacznie krócej. Gdy już jesteśmy zarejestrowani u danego pożyczkodawcy, pożyczkę możemy otrzymać już w kwadrans. Nikt nie pyta nas, czy jesteśmy zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę czy na podstawie umowy cywilnoprawnej.

Zobacz także: Pożyczki przez sms

Previous Kierowcy ciężarówek coraz rzadziej uczestnikami wypadków
Next Wybór wózka dopasowany do regałów paletowych

Może to Ci się spodoba

Finanse osobiste 0 Comments

Dobry miesiąc dla funduszy obligacji, słaby dla akcyjnych

Kwietniowe wyniki funduszy inwestycyjnych niewiele odbiegały od tych osiągniętych w marcu. Ponownie dodatnią stopę zwrotu wypracowała mniej niż połowa rozwiązań, a najlepsze rezultaty znów osiągnęły fundusze akcji tureckich. Po tym

Finanse osobiste 0 Comments

3,3 mln Polaków zamierza w te wakacje wykupić polisę turystyczną

Z roku na rok coraz więcej Polaków kupuje ubezpieczenie turystyczne. W tym roku z 4,5 mln osób wybierających się w podróż zagraniczną 3,3 mln wykupi taką polisę – wynika z badania Mondial Assistance.

Kredyty 0 Comments

Pośrednicy kredytowi – czy warto korzystać z ich usług, gdy nie masz zdolności kredytowej?

Chcesz wziąć kredyt, ale bank twierdzi, że nie spełniasz warunków? Martwisz się, że nie znajdziesz oferty dopasowanej do Twoich możliwości? Sprawdź, jak sobie radzić w takiej sytuacji i dowiedz się,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!