Czym charakteryzuje się ugoda administracyjna?

Czym charakteryzuje się ugoda administracyjna?

Zgodnie z prawem administracyjnym możliwe jest podpisywanie ugody. Aby jednak to nastąpiło należy dopełnić kilka podstawowych warunków. W jakich przypadkach stosować ugodę administracyjną? Czy jest to dobra metoda rozwiązywania waśni?

Ugoda administracyjna podpisywana jest w sytuacji, gdy zadziała na wynik postępowania i szybciej zakończy sprawę. Jest wskazana dla dobra obu stron lub typ sprawy nakazuje zastosowanie takiego rozwiązania.

Ugoda może zostać zawarta w każdym momencie, jednak maksymalnie do dnia wydania końcowego wyroku sądu. Wystarczy, że strony złożą pisemny wniosek z prośbą o szybkie zaniechanie dalszego postępowania i wyłączenie dochodzenia.

Pismo ugodowe zawiera dane o stronach, przyczynach rodzaj zastosowanej ugody, warunki. Oprócz tego zamieścić należy datę, miasto, ewentualną klauzulę oraz wyraźne podpisy skłóconych.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Jak ubezpieczyć biuro rachunkowe?
Next Czym jest umowa uaktywniająca?

Może to Ci się spodoba

Czy reklamowanie usług notariusza jest dozwolone?

Posada notariusza to odpowiedzialne zajęcie i oczekuje wiele poświęcenia. Jednak daje dobre wynagrodzenie i zazwyczaj stanowi korzystny i dochodowy zawód. Nie zawsze oznaczenie biura lub siedziby jest właściwe i w

Zmiany w unijnych przepisach o delegowaniu pracowników mogą zatrząść polskim rynkiem pracy

W Brukseli trwają prace nad zmianami w dyrektywie o delegowaniu pracowników za granicę. Komisja Europejska chce, by pracownicy delegowani po przekroczeniu granicy mieli opłacane wszystkie składowe wynagrodzenia miejscowych specjalistów. To nie tylko podniesie

Dzieci będą mogły samodzielnie wyrażać zgodę na przetwarzanie danych osobowych w internecie

Nowe unijne przepisy dotyczące ochrony danych osobowych wskazują, że zgodę na ich przetwarzanie w internecie będą mogły udzielać samodzielnie dzieci. Krajowe ustawy mogą ustanowić własną granicę wiekową, ale nie niższą niż 13 lat.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!