Czy wynagrodzenie akordowe się opłaca?

Czy wynagrodzenie akordowe się opłaca?

Sposób wynagradzania pracownia uzależniona jest od typu wybranej pracy, zajmowanego etatu oraz samego firmy. Zdarza się, że najbardziej korzystna dla właściciela jest praca na akord. Czym charakteryzuje się ta forma wynagrodzenia? Czy rzeczywiście warto pracować w systemie akordowym?

Przede wszystkim należy powiedzieć, że w systemie akordowym ogromne znaczenie ma rodzaj oraz tempo wykonywanych obowiązków. Oznacza to, że wypłata przekazywana jest w zgodzie z wypełnionymi powinnościami.

Metod obliczania wynagrodzenia akordowego jest kilka. Najczęściej spotykany jest sposób ilościowy, czasowy oraz czasowo-premiowy. W pierwszej opcji podwładny dostaje pensję proporcjonalną do ilości złożonych produktów lub skończonych operacji. Jeśli chodzi o system czasowy to sprawdza się szybkość spełnianych powinności, w ostatniej metodzie wynagrodzenie rośnie po przekroczeniu minimum ustanowionego przez przełożonego.

Praca akordowa faworyzuje osoby sumienne, które działają efektywnie. Jednak forma ta nie gwarantuje, że płaca będzie co miesiąc taka sama. Oznacza to, że przychody mogą się bardzo różnić.

red. Justyna Błahut
gazetafinansowa.net

Previous Jakie obowiązki ma doradca podatkowy?
Next Czy stanowisko pośrednika nieruchomości jest wymagające?

Może to Ci się spodoba

Domowe finanse 0 Comments

Ekantor przyjazny dla laika

Osoby, które wciąż jeszcze odwiedzają tradycyjne kantory lub banki często robią to, choć jest to dla nich mało komfortowa sytuacja. Boją się, że zawierając transakcje za pośrednictwem Internetu utracą swoje

Finanse osobiste 0 Comments

Polacy szybko się bogacą, najwięcej oszczędzają rolnicy

Na głowę przeciętnego Polaka przypada obecnie 14,3 tys. zł oszczędności w depozytach, czyli 5 razy więcej niż w 1997 roku i 2,6 razy więcej niż dziesięć lat temu. Nadal niestety

Kredyty 0 Comments

Faktoring jako uzupełnienie kredytu

Każda firma może spotkać się z problemami dotyczącymi utrzymania płynności finansowej, czy brakiem funduszy na rozwój firmy. W takich sytuacjach można udać się do banku po kredyt, albo skorzystać z

Finanse osobiste 0 Comments

Wakacje kredytowe – czy to się opłaca?

Rosnąca inflacja zmusiła Rząd do znalezienia rozwiązań, które ulżą kredytobiorcom. Raty kredytów hipotecznych rosną w zastraszającym tempie, dlatego wszyscy kredytobiorcy z ulgą przyjęli informacje o możliwości skorzystania z wakacji kredytowych.

Finanse osobiste 0 Comments

Będzie łatwiej wnioskować o unijne dofinansowanie

Nowelizacja ustawy wdrożeniowej ma ułatwić korzystanie z unijnych dotacji. Nowe przepisy upraszczają proces ubiegania się o dofinansowanie i ograniczają biurokrację. Tworzą też instytucję Rzecznika Funduszy Europejskich, który będzie dbał o interesy beneficjentów środków unijnych.

Finanse osobiste 0 Comments

W polskich szkołach brakuje edukacji finansowej

Młodzi ludzie nie mają wystarczającej wiedzy ekonomicznej. Dotyczy to także ubezpieczeń społecznych. Może mieć to konsekwencje w ich dorosłym życiu. Dlatego eksperci postulują, by edukację zacząć jak najwcześniej. Uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a od

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź