Czy potrzebna mi jest obsługa prawna firm?

Czy potrzebna mi jest obsługa prawna firm?

Prowadząc firmę trudno się obejść bez pomocy prawnika. Niezależnie czy jest to tylko kłopot z interpretacją przepisów, czy konieczność reprezentowania firmy w sądzie. Nie zawsze jednak opłaca się zatrudniać na stałe prawnika, czasem korzystniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usługi obsługi prawnej firm świadczonej przez kancelarie prawne.

Obsługa prawna firm

Obsługa prawna firm to specjalistyczna usługa świadczona przez kancelarie prawne. Obejmuje wsparcie z zakresu prawa pracy, gospodarczego, handlowego, spółek itd. Obsługa prawna firm może mieć charakter stały lub czasowy. To doskonała oferta dla przedsiębiorców, którzy w strukturze swojej firmy nie posiadają własnych komórek prawnych. Większość małych firm musi się tylko raz na jakiś czas mierzyć z jakimś problemem prawnym, dlatego zatrudnianie na stałe prawnika byłoby rozwiązaniem nieekonomicznym. Skorzystanie z obsługi prawnej przez kancelarię to znacznie tańsza opcja i wygodniejsza. Ponadto prawnicy z kancelarii są na bieżąco z przepisami i najczęściej mają o wiele większe doświadczenie od nas w zakresie prawa. Nierzadko jednak przedsiębiorcy decydują się na podpisanie stałej umowy na obsługę prawną, chcą mieć ciągłe wsparcie w potrzebie. Mając stałą umowę w razie pojawienia się problemów czy konieczności reprezentowania firmy w sądzie nie musimy szukać już na gwałt kancelarii prawnej, tylko zgłaszamy się do naszego stałego partnera w tym zakresie.

Kiedy firmie potrzebna jest obsługa prawna?

Nawet jeśli dzisiaj nie jest Ci potrzebna obsługa prawna firm, to zapewne będzie Ci potrzebna w najbliższej przyszłości. Nie musi to być od razu pomoc polegająca na reprezentowaniu firmy w sądzie. Najczęściej obsługa prawna firm ogranicza się do świadczenia czasowego lub stałego poradnictwa prawnego. Mając umowę z kancelarią na obsługę, możemy się w każdej chwili zwrócić z zapytaniem natury prawnej. Obsługa prawna firm to takie prawne assistance. Jednak obsługa prawna firm nie ogranicza się tylko do problemów, to także wsparcie w rutynowej działalności firm – pomoc w przygotowaniu wszelkiego rodzaju dokumentów i umów, które są wymagane przy nabyciu innego podmiotu gospodarczego lub połączeniu własnej firmy z inną w ramach jednego podmiotu. Przeprowadzenie takiej operacji bez wsparcia prawnego wydaje się rzeczą niemożliwą. Podpisując umowę na obsługę prawną z kancelarią, to na jej barki przenosimy obowiązek przeprowadzenie analizy sytuacji prawnej, określenia optymalnej ścieżki postępowania prawnego wraz z harmonogramem jego realizacji oraz realizacja uzgodnionego z klientem scenariusza zakończonego podpisaniem ostatecznych umów i zgłoszeniu zmian do odpowiednich rejestrów. Obsługa prawna firm to także reprezentowanie klientach w  kontaktach z organami administracji czy wierzycielami. Prawnicy obsługujący naszą firmą mogą być także doradcami, pomagać nam w podejmowaniu rutynowych działań biznesowych w aspekcie prawnym.

Artykuł powstał we współpracy z „Kancelarią Adwokacką Jakubowska Zawada”

Previous Jaki Vat obowiązuje w Niemczech?
Next Jak skutecznie zareklamować swoją firmę?

Może to Ci się spodoba

Prawo pracy 0 Comments

Polska deleguje do pracy za granicą najwięcej pracowników w UE

Trwają prace nad ustawą o delegowaniu pracowników. Z założenia nowe prawo ma lepiej chronić pracowników delegowanych do pracy za granicą, ale zarówno dyrektywa, jak i przedstawiony przez resort pracy projekt budzą wątpliwości pracodawców.

Sprawy karne 0 Comments

Resort sprawiedliwości chce zmiany przepisów dotyczących przedawnienia roszczeń majątkowych

Duże zmiany w kwestii przedawnień roszczeń majątkowych. Proponowana przez resort sprawiedliwości nowelizacja przepisów zakłada większą ochronę konsumentów przed wierzycielami. Nie będzie już można kierować sprawy do sądu w sprawie zadłużenia, które uległo przedawnieniu.

Czym charakteryzuje się kontrakt socjalny?

Każdy urzędnik socjalny ma całą listę zadań koniecznych do wypełnienia w okresie swojej pracy zawodowej. Wśród nich jest pomoc biednym i niesamodzielnym rodzinom, znalezienie wyjścia z trudnej sytuacji życiowej oraz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!