Czy potrzebna Ci księgowa?

Czy potrzebna Ci księgowa?

Mikro i mały przedsiębiorca zawsze stoi przed dylematem: zatrudniać księgową czy nie zatrudniać? Oddelegowanie obowiązku rozliczania firmy jest oczywiście bardzo wygodnym rozwiązaniem. Nie jest również rozwiązaniem wyjątkowo drogim. Natomiast nie zawsze jest rozwiązaniem koniecznym, niezbędnym i realnie odciążającym zleceniodawcę. Dlaczego?

  1. W mikro i marko przedsiębiorstwach księgowa nie zawsze jest niezbędna.
  2. Przy ograniczonej liczbie faktur i usług przedsiębiorca korzystający z programu do wystawiania faktur online jest w stanie sam sobie poradzić.
  3. Nowoczesne programy nie tylko wystawiają faktury, lecz także pozwalają na tworzenie zestawień ułatwiających rozliczenia z ZUS i US.

Dokumentacja i rozliczenia

Obowiązkiem księgowej nie jest gromadzenie dokumentów, a jedynie ich odpowiednie wprowadzenie i rozliczenie. Oczywiście może ona wystawiać faktury w imieniu firmy, natomiast wartości podane na fakturze również nie zależą od niej. W bardzo wielu przypadkach mikro i małych przedsiębiorców sprowadza się do tego, że właściciel sam wystawia faktury, gromadzi faktury kosztowe, a następnie raz z miesiącu przesyła te faktury do księgowej, która odpowiednio je rozlicza. Jest to oczywiście wygodne rozwiązanie, natomiast nowoczesne systemy wystawiania faktur online umożliwiają nie tylko wystawianie faktur, lecz także wprowadzanie do systemu faktur kosztowych, wystawianie faktur cyklicznych. To wszystko z kolei pozwala na automatyczne tworzenie raportów z możliwością drukowania i wysyłania. Rozliczenie miesięczne przy tak przygotowanych dokumentach okazuje się dziecinnie proste. Co ważniejsze wystawianie faktur w systemie online często wiąże się z automatycznymi przypomnieniami o konieczności rozliczenia z ZUS i US.

Wystawianie faktur

Wystawianie faktur dla wielu osób wydaje się zadaniem niezwykle trudnym, które powinny wykonywać jedynie księgowe. Prawda jest natomiast taka, że faktury online są tak intuicyjne i czytelne, że właściwie każdy, kto nigdy wcześniej nie miał do czynienia z wystawianiem faktur i tak sobie poradzi. Dodatkowo, wystawianie faktur online to gwarancja, że dokument sprzedażowy przygotowany jest zgodnie z normami i przepisami prawa. Skanowanie danych z faktur, wyszukiwanie danych jedynie po numerze NIP, tworzenie baz danych klientów, możliwość zaimportowania tych danych, automatyczne wystawianie cyklicznych faktur – wszystkie te funkcjonalności z trudnego i stresującego zadania czynią obowiązek, z którego łatwo i poprawnie można się bez większych problemów wywiązać.

Previous Wybieramy myjkę fryzjerską
Next Segregator - do domu i do biura

Może to Ci się spodoba

Klienci wracają do T-Mobile. Operator nową ofertą i komunikacją chce zawalczyć o klientów

T-Mobile zaostrza konkurencję na rynku usług telekomunikacyjnych. Telekom chce być liderem w zakresie konsumpcji danych i mocno rozwija tę kategorię usług. Postawił na zmianę komunikacji i wprowadził nowe oferty, co  ma zdystansować konkurencję

Polska jednym z liderów branży call contact center

Rynek usług call i contact center w Polsce rośnie w tempie 30 proc. Działające na nim firmy świadczą coraz bardziej wyspecjalizowane usługi dla większości sektorów. To już nie są zwykłe infolinie czy akwizycja przez telefon. Coraz

Dwie trzecie firm nie planuje ścieżek kariery pracowników

Niskie wynagrodzenie, brak możliwości rozwoju oraz nieukładająca się współpraca z przełożonym i zespołem – to najczęstsze przyczyny odejścia z pracy. Firmy nie zawsze potrafią odpowiednio zadbać o pracowników. Wprawdzie – jak wynika z raportu „Rynek Pracy 360°”

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!