Czy potrzebna Ci księgowa?

Czy potrzebna Ci księgowa?

Mikro i mały przedsiębiorca zawsze stoi przed dylematem: zatrudniać księgową czy nie zatrudniać? Oddelegowanie obowiązku rozliczania firmy jest oczywiście bardzo wygodnym rozwiązaniem. Nie jest również rozwiązaniem wyjątkowo drogim. Natomiast nie zawsze jest rozwiązaniem koniecznym, niezbędnym i realnie odciążającym zleceniodawcę. Dlaczego?

  1. W mikro i marko przedsiębiorstwach księgowa nie zawsze jest niezbędna.
  2. Przy ograniczonej liczbie faktur i usług przedsiębiorca korzystający z programu do wystawiania faktur online jest w stanie sam sobie poradzić.
  3. Nowoczesne programy nie tylko wystawiają faktury, lecz także pozwalają na tworzenie zestawień ułatwiających rozliczenia z ZUS i US.

Dokumentacja i rozliczenia

Obowiązkiem księgowej nie jest gromadzenie dokumentów, a jedynie ich odpowiednie wprowadzenie i rozliczenie. Oczywiście może ona wystawiać faktury w imieniu firmy, natomiast wartości podane na fakturze również nie zależą od niej. W bardzo wielu przypadkach mikro i małych przedsiębiorców sprowadza się do tego, że właściciel sam wystawia faktury, gromadzi faktury kosztowe, a następnie raz z miesiącu przesyła te faktury do księgowej, która odpowiednio je rozlicza. Jest to oczywiście wygodne rozwiązanie, natomiast nowoczesne systemy wystawiania faktur online umożliwiają nie tylko wystawianie faktur, lecz także wprowadzanie do systemu faktur kosztowych, wystawianie faktur cyklicznych. To wszystko z kolei pozwala na automatyczne tworzenie raportów z możliwością drukowania i wysyłania. Rozliczenie miesięczne przy tak przygotowanych dokumentach okazuje się dziecinnie proste. Co ważniejsze wystawianie faktur w systemie online często wiąże się z automatycznymi przypomnieniami o konieczności rozliczenia z ZUS i US.

Wystawianie faktur

Wystawianie faktur dla wielu osób wydaje się zadaniem niezwykle trudnym, które powinny wykonywać jedynie księgowe. Prawda jest natomiast taka, że faktury online są tak intuicyjne i czytelne, że właściwie każdy, kto nigdy wcześniej nie miał do czynienia z wystawianiem faktur i tak sobie poradzi. Dodatkowo, wystawianie faktur online to gwarancja, że dokument sprzedażowy przygotowany jest zgodnie z normami i przepisami prawa. Skanowanie danych z faktur, wyszukiwanie danych jedynie po numerze NIP, tworzenie baz danych klientów, możliwość zaimportowania tych danych, automatyczne wystawianie cyklicznych faktur – wszystkie te funkcjonalności z trudnego i stresującego zadania czynią obowiązek, z którego łatwo i poprawnie można się bez większych problemów wywiązać.

Previous 4 najważniejsze korzyści płynące z inwestowania na foreksie – dlaczego inwestowanie w waluty może być dla Ciebie opłacalne?
Next Segregator - do domu i do biura

Może to Ci się spodoba

Nowe technologie rewolucjonizują branżę HR

Media społecznościowe oraz nowe technologie na nowo kształtują branżę HR. Z badań wynika, że ponad połowa firm przekształca swoje programy HR-owe, żeby umożliwić pracownikom korzystanie z cyfrowych i mobilnych narzędzi, a co trzecia

Polskie firmy będą się rozwijać dzięki innowacjom

Innowacje to gwarancja rozwoju przedsiębiorstwa. Połączenie innowacyjnych technologii z ludzką kreatywnością umożliwi firmom rozwój, stworzenie całkiem nowych produktów i usług oraz wyjście z nimi na rynki zagraniczne. Duże firmy czerpią też korzyści ze współpracy ze

Nakłady firm na cyberbezpieczeństwo będą rosły

Branża zajmująca się bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni w bieżącym roku spodziewa się narastających wyzwań związanych z ochroną danych i infrastruktury IT. Z raportu EY wynika, że ponad połowa firm miała w ostatnim czasie do czynienia z naruszeniem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!