Czy potrzebna Ci księgowa?

Czy potrzebna Ci księgowa?

Mikro i mały przedsiębiorca zawsze stoi przed dylematem: zatrudniać księgową czy nie zatrudniać? Oddelegowanie obowiązku rozliczania firmy jest oczywiście bardzo wygodnym rozwiązaniem. Nie jest również rozwiązaniem wyjątkowo drogim. Natomiast nie zawsze jest rozwiązaniem koniecznym, niezbędnym i realnie odciążającym zleceniodawcę. Dlaczego?

  1. W mikro i marko przedsiębiorstwach księgowa nie zawsze jest niezbędna.
  2. Przy ograniczonej liczbie faktur i usług przedsiębiorca korzystający z programu do wystawiania faktur online jest w stanie sam sobie poradzić.
  3. Nowoczesne programy nie tylko wystawiają faktury, lecz także pozwalają na tworzenie zestawień ułatwiających rozliczenia z ZUS i US.

Dokumentacja i rozliczenia

Obowiązkiem księgowej nie jest gromadzenie dokumentów, a jedynie ich odpowiednie wprowadzenie i rozliczenie. Oczywiście może ona wystawiać faktury w imieniu firmy, natomiast wartości podane na fakturze również nie zależą od niej. W bardzo wielu przypadkach mikro i małych przedsiębiorców sprowadza się do tego, że właściciel sam wystawia faktury, gromadzi faktury kosztowe, a następnie raz z miesiącu przesyła te faktury do księgowej, która odpowiednio je rozlicza. Jest to oczywiście wygodne rozwiązanie, natomiast nowoczesne systemy wystawiania faktur online umożliwiają nie tylko wystawianie faktur, lecz także wprowadzanie do systemu faktur kosztowych, wystawianie faktur cyklicznych. To wszystko z kolei pozwala na automatyczne tworzenie raportów z możliwością drukowania i wysyłania. Rozliczenie miesięczne przy tak przygotowanych dokumentach okazuje się dziecinnie proste. Co ważniejsze wystawianie faktur w systemie online często wiąże się z automatycznymi przypomnieniami o konieczności rozliczenia z ZUS i US.

Wystawianie faktur

Wystawianie faktur dla wielu osób wydaje się zadaniem niezwykle trudnym, które powinny wykonywać jedynie księgowe. Prawda jest natomiast taka, że faktury online są tak intuicyjne i czytelne, że właściwie każdy, kto nigdy wcześniej nie miał do czynienia z wystawianiem faktur i tak sobie poradzi. Dodatkowo, wystawianie faktur online to gwarancja, że dokument sprzedażowy przygotowany jest zgodnie z normami i przepisami prawa. Skanowanie danych z faktur, wyszukiwanie danych jedynie po numerze NIP, tworzenie baz danych klientów, możliwość zaimportowania tych danych, automatyczne wystawianie cyklicznych faktur – wszystkie te funkcjonalności z trudnego i stresującego zadania czynią obowiązek, z którego łatwo i poprawnie można się bez większych problemów wywiązać.

Previous Wybieramy myjkę fryzjerską
Next Segregator - do domu i do biura

Może to Ci się spodoba

Większość firm nie kontroluje pracowników na drogach podczas podróży służbowych

Niemal wszystkie polskie firmy wysyłają swoich pracowników w podróże biznesowe własnym lub firmowym samochodem. Blisko połowa zatrudnionych spowodowała wypadek podczas prowadzenia służbowego auta lub w nim uczestniczyła. Choć monitoring zachowania kierowców pojazdów

Dane w chmurze z gwarancją bezpieczeństwa

Zaufanie firm i instytucji do rozwiązań chmurowych rośnie, ale żeby przekonać do niej kolejne podmioty, dostawcy chmury inwestują w międzynarodowe certyfikaty bezpieczeństwa. Oktawave, pierwsza polska chmura obliczeniowa, otrzymała właśnie certyfikat ISO 27001.

Największe szanse na sukces mają start-upy zakładane przez wizjonerów

Przedsiębiorcy zakładający start-upy różnią się sposobem podejmowania decyzji, stopniem zaangażowania w firmę i strategią rynkową. Zespół naukowców z Akademii Leona Koźmińskiego wytypował cztery podstawowe grupy start-upowców: testerów, wizjonerów, replikatorów i partnerów. Z badania wynika,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!