Czy potrzebna Ci księgowa?

Czy potrzebna Ci księgowa?

Mikro i mały przedsiębiorca zawsze stoi przed dylematem: zatrudniać księgową czy nie zatrudniać? Oddelegowanie obowiązku rozliczania firmy jest oczywiście bardzo wygodnym rozwiązaniem. Nie jest również rozwiązaniem wyjątkowo drogim. Natomiast nie zawsze jest rozwiązaniem koniecznym, niezbędnym i realnie odciążającym zleceniodawcę. Dlaczego?

  1. W mikro i marko przedsiębiorstwach księgowa nie zawsze jest niezbędna.
  2. Przy ograniczonej liczbie faktur i usług przedsiębiorca korzystający z programu do wystawiania faktur online jest w stanie sam sobie poradzić.
  3. Nowoczesne programy nie tylko wystawiają faktury, lecz także pozwalają na tworzenie zestawień ułatwiających rozliczenia z ZUS i US.

Dokumentacja i rozliczenia

Obowiązkiem księgowej nie jest gromadzenie dokumentów, a jedynie ich odpowiednie wprowadzenie i rozliczenie. Oczywiście może ona wystawiać faktury w imieniu firmy, natomiast wartości podane na fakturze również nie zależą od niej. W bardzo wielu przypadkach mikro i małych przedsiębiorców sprowadza się do tego, że właściciel sam wystawia faktury, gromadzi faktury kosztowe, a następnie raz z miesiącu przesyła te faktury do księgowej, która odpowiednio je rozlicza. Jest to oczywiście wygodne rozwiązanie, natomiast nowoczesne systemy wystawiania faktur online umożliwiają nie tylko wystawianie faktur, lecz także wprowadzanie do systemu faktur kosztowych, wystawianie faktur cyklicznych. To wszystko z kolei pozwala na automatyczne tworzenie raportów z możliwością drukowania i wysyłania. Rozliczenie miesięczne przy tak przygotowanych dokumentach okazuje się dziecinnie proste. Co ważniejsze wystawianie faktur w systemie online często wiąże się z automatycznymi przypomnieniami o konieczności rozliczenia z ZUS i US.

Wystawianie faktur

Wystawianie faktur dla wielu osób wydaje się zadaniem niezwykle trudnym, które powinny wykonywać jedynie księgowe. Prawda jest natomiast taka, że faktury online są tak intuicyjne i czytelne, że właściwie każdy, kto nigdy wcześniej nie miał do czynienia z wystawianiem faktur i tak sobie poradzi. Dodatkowo, wystawianie faktur online to gwarancja, że dokument sprzedażowy przygotowany jest zgodnie z normami i przepisami prawa. Skanowanie danych z faktur, wyszukiwanie danych jedynie po numerze NIP, tworzenie baz danych klientów, możliwość zaimportowania tych danych, automatyczne wystawianie cyklicznych faktur – wszystkie te funkcjonalności z trudnego i stresującego zadania czynią obowiązek, z którego łatwo i poprawnie można się bez większych problemów wywiązać.

Previous Wybieramy myjkę fryzjerską
Next Segregator - do domu i do biura

Może to Ci się spodoba

200 mln euro dla małych i średnich innowacyjnych firm

Innowacyjne małe i średnie przedsiębiorstwa mogą pozyskać finansowanie dłużne objęte gwarancją Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego. Umowa, zawarta w końcówce maja między EFI i CVI Dom Maklerski, zapewnia 200 mln euro na takie finansowanie polskich

Instytut Lotnictwa chce rozwijać współpracę z małymi i średnimi firmami z branży lotniczej

Instytut Lotnictwa, organizacja wspierająca polską branżę awiacji od 1926 roku, chce bardziej intensywnie rozwijać współpracę z polskimi przedsiębiorstwami. Ma to umożliwić klaster lotniczy, którego Instytut jest koordynatorem. Ścisła współpraca z krajowymi firmami

Firma 1Comments

Krajowy sektor usług biznesowych wciąż rośnie

Polski sektor wykonywanych na zlecenie innych przedsiębiorstw usług biznesowych jest coraz większy. W ubiegłym roku tego rodzaju prace wykonywały 532 centra należące do 356 inwestorów zagranicznych. Pracowało w nich ponad 150

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!