Czy Polacy bardzo różnią się w doborze ubioru do pracy od innych nacji?

Czy Polacy bardzo różnią się w doborze ubioru do pracy od innych nacji?

Jeśli chodzi dobór garderoby do pracy Polacy coraz więcej czasu i pieniędzy przeznaczają na zadbanie o swój strój. Według oceny specjalistów w kwestii zewnętrznej prezencji należymy do grupy tych lepiej dobierających ubiór do okoliczności. A jak wypadamy w porównaniu z innymi nacjami europejskimi?

Francuzi niewątpliwie cechują się wysoką elegancją, chociaż młodzi ludzie obecnie ubierają się z wystudiowaną nonszalancją. Dodatkowo, u Francuzów kwestią kluczową w stylu ubierania jest region, z którego pochodzą. Na przykład osoby pochodzące z południa nie przyjdą na spotkanie służbowe w garniturze ani krawacie, lecz wybiorą mniej oficjalny strój. W przeciwieństwie do nas, Francuzi nie przywiązują zbyt wielkiej wagi do dodatków, ale uwielbiają nosić markową biżuterię również panowie.

Niemcy generalnie trzymają się klasycznego, biznesowego dress-codu. Pilnować się muszą w szczególności panie, które nie mogą zakładać ubrań zbytnio odsłaniających nogi czy dekolt. Nie jest wskazany intensywny makijaż oraz buty na obcasie powyżej 6 cm. Jako naród poukładany w trakcie spotkań służbowych czy rozmów kwalifikacyjnych również w stosunku do innych mają oczekiwania względem odpowiedniego ubioru.

Całkowicie różnym stylem ubioru wykazują się Włosi i Holendrzy. Tych pierwszych na pierwszy rzut oka można rozpoznać po gustownym ubiorze i idealnie dobranych dodatkach, z kolei dla Holendrów cechuje luźny styl, więc na do pracy założą raczej dżinsy i t-shirt.

W Polsce uważa się, że podczas wykonywania obowiązków związanych z pracą czy spotkania służbowego strój ma być zgodny z charakterem firmy, którą reprezentujemy, a także czysty oraz odpowiedni do realizowanych przez nas zadań.

Joanna Walerowicz
www.gazetafinansowa.net

Previous Kto płaci podatek od nieruchomości?
Next Jakie informacje powinno zawierać sprawozdanie z działalności spółki z o.o.?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Know How wie jak pomagać szpitalom

Chory szukający pomocy medycznej w szpitalu oczekuje ze strony zatrudnionego tam personelu profesjonalizmu i kompetencji. Chce być potraktowany jak pacjent w serialach medycznych, gdzie diagnozy lekarzy są trafne, wszyscy są

Wiadomości 0 Comments

Budynki w Polsce wymagają poprawy pod względem nie tylko energooszczędności, lecz także ich wpływu na zdrowie

Polacy częściej niż Europejczycy wyrażają obawy o szkodliwe dla zdrowia warunki domowe. Tymczasem w budynkach spędzamy 90 proc. czasu, dlatego klimat wewnętrzny ma istotny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Eksperci zaznaczają, że aspekt

Wiadomości 0 Comments

Biznes na obcasach

Jak kobiety radzą sobie w zarządzaniu firmą? Doskonale, zwłaszcza w Polsce. Z raportu Women in business: the path to leadership wynika, że w naszym kraju co trzeci manager to kobieta.

1 Comment

  1. Piostek
    Wrzesień 07, 13:16 Reply
    Jeśli chodzi dobór garderoby do pracy Polacy coraz więcej czasu i pieniędzy przeznaczają na zadbanie o swój strój. A moim zdaniem to pracodawca powinien o to zadbać.

Zostaw odpowiedź