Czy Polacy bardzo różnią się w doborze ubioru do pracy od innych nacji?
Jeśli chodzi dobór garderoby do pracy Polacy coraz więcej czasu i pieniędzy przeznaczają na zadbanie o swój strój. Według oceny specjalistów w kwestii zewnętrznej prezencji należymy do grupy tych lepiej dobierających ubiór do okoliczności. A jak wypadamy w porównaniu z innymi nacjami europejskimi?
Francuzi niewątpliwie cechują się wysoką elegancją, chociaż młodzi ludzie obecnie ubierają się z wystudiowaną nonszalancją. Dodatkowo, u Francuzów kwestią kluczową w stylu ubierania jest region, z którego pochodzą. Na przykład osoby pochodzące z południa nie przyjdą na spotkanie służbowe w garniturze ani krawacie, lecz wybiorą mniej oficjalny strój. W przeciwieństwie do nas, Francuzi nie przywiązują zbyt wielkiej wagi do dodatków, ale uwielbiają nosić markową biżuterię również panowie.
Niemcy generalnie trzymają się klasycznego, biznesowego dress-codu. Pilnować się muszą w szczególności panie, które nie mogą zakładać ubrań zbytnio odsłaniających nogi czy dekolt. Nie jest wskazany intensywny makijaż oraz buty na obcasie powyżej 6 cm. Jako naród poukładany w trakcie spotkań służbowych czy rozmów kwalifikacyjnych również w stosunku do innych mają oczekiwania względem odpowiedniego ubioru.
Całkowicie różnym stylem ubioru wykazują się Włosi i Holendrzy. Tych pierwszych na pierwszy rzut oka można rozpoznać po gustownym ubiorze i idealnie dobranych dodatkach, z kolei dla Holendrów cechuje luźny styl, więc na do pracy założą raczej dżinsy i t-shirt.
W Polsce uważa się, że podczas wykonywania obowiązków związanych z pracą czy spotkania służbowego strój ma być zgodny z charakterem firmy, którą reprezentujemy, a także czysty oraz odpowiedni do realizowanych przez nas zadań.
Joanna Walerowicz
www.gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Nowa ustawa o obligacjach czeka na debiut
Złożony w lutym podpis Prezydenta RP zakończył legislacyjny etap prac nad nową ustawą o obligacjach. Jej przepisy, mające służyć rozwojowi rynku pozaskarbowych papierów dłużnych, wejdą w życie 1 lipca. Ustawa
Samochody spalinowe będą stopniowo wypierane przez auta elektryczne
Do 2040 roku udział aut elektrycznych w ogólnej sprzedaży samochodów może przekroczyć 50 proc. Do tego, by mogły one zastąpić pojazdy spalinowe, konieczne jest jednak stworzenie całego ekosystemu energetycznego. Koncerny motoryzacyjne skupiają
Santander Consumer Bank zyskuje na współpracy z Justyną Kowalczyk
Od jesieni ubiegłego roku trwa współpraca Santander Consumer Banku z Justyną Kowalczyk, jedną z najsłynniejszych polskich sportsmenek. Mistrzyni olimpijska reklamuje szybki kredyt gotówkowy Santander Consumer Banku, bank zaś sponsoruje biegaczkę i za jej
1 Comment
Piostek
Wrzesień 07, 13:16