Czy Polacy bardzo różnią się w doborze ubioru do pracy od innych nacji?

Czy Polacy bardzo różnią się w doborze ubioru do pracy od innych nacji?

Jeśli chodzi dobór garderoby do pracy Polacy coraz więcej czasu i pieniędzy przeznaczają na zadbanie o swój strój. Według oceny specjalistów w kwestii zewnętrznej prezencji należymy do grupy tych lepiej dobierających ubiór do okoliczności. A jak wypadamy w porównaniu z innymi nacjami europejskimi?

Francuzi niewątpliwie cechują się wysoką elegancją, chociaż młodzi ludzie obecnie ubierają się z wystudiowaną nonszalancją. Dodatkowo, u Francuzów kwestią kluczową w stylu ubierania jest region, z którego pochodzą. Na przykład osoby pochodzące z południa nie przyjdą na spotkanie służbowe w garniturze ani krawacie, lecz wybiorą mniej oficjalny strój. W przeciwieństwie do nas, Francuzi nie przywiązują zbyt wielkiej wagi do dodatków, ale uwielbiają nosić markową biżuterię również panowie.

Niemcy generalnie trzymają się klasycznego, biznesowego dress-codu. Pilnować się muszą w szczególności panie, które nie mogą zakładać ubrań zbytnio odsłaniających nogi czy dekolt. Nie jest wskazany intensywny makijaż oraz buty na obcasie powyżej 6 cm. Jako naród poukładany w trakcie spotkań służbowych czy rozmów kwalifikacyjnych również w stosunku do innych mają oczekiwania względem odpowiedniego ubioru.

Całkowicie różnym stylem ubioru wykazują się Włosi i Holendrzy. Tych pierwszych na pierwszy rzut oka można rozpoznać po gustownym ubiorze i idealnie dobranych dodatkach, z kolei dla Holendrów cechuje luźny styl, więc na do pracy założą raczej dżinsy i t-shirt.

W Polsce uważa się, że podczas wykonywania obowiązków związanych z pracą czy spotkania służbowego strój ma być zgodny z charakterem firmy, którą reprezentujemy, a także czysty oraz odpowiedni do realizowanych przez nas zadań.

Joanna Walerowicz
www.gazetafinansowa.net

Previous Kto płaci podatek od nieruchomości?
Next Jakie informacje powinno zawierać sprawozdanie z działalności spółki z o.o.?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Nowa ustawa o obligacjach czeka na debiut

Złożony w lutym podpis Prezydenta RP zakończył legislacyjny etap prac nad nową ustawą o obligacjach. Jej przepisy, mające służyć rozwojowi rynku pozaskarbowych papierów dłużnych, wejdą w życie 1 lipca. Ustawa

Wiadomości 0 Comments

Samochody spalinowe będą stopniowo wypierane przez auta elektryczne

Do 2040 roku udział aut elektrycznych w ogólnej sprzedaży samochodów może przekroczyć 50 proc. Do tego, by mogły one zastąpić pojazdy spalinowe, konieczne jest jednak stworzenie całego ekosystemu energetycznego. Koncerny motoryzacyjne skupiają

Wiadomości 0 Comments

Santander Consumer Bank zyskuje na współpracy z Justyną Kowalczyk

Od jesieni ubiegłego roku trwa współpraca Santander Consumer Banku z  Justyną Kowalczyk, jedną z najsłynniejszych polskich sportsmenek. Mistrzyni olimpijska reklamuje szybki kredyt gotówkowy Santander Consumer Banku, bank zaś sponsoruje biegaczkę i za jej

1 Comment

  1. Piostek
    Wrzesień 07, 13:16 Reply
    Jeśli chodzi dobór garderoby do pracy Polacy coraz więcej czasu i pieniędzy przeznaczają na zadbanie o swój strój. A moim zdaniem to pracodawca powinien o to zadbać.

Zostaw odpowiedź