Coraz łatwiej o kredyt na samochód

Coraz łatwiej o kredyt na samochód

Wielu przedsiębiorców i osób prywatnych musi korzystać z samochodu osobowego w codziennej pracy. Równie często przydaje się w życiu prywatnym i rodzinnym. Jednak w związku z pogłębiającym się kryzysem gospodarczym niewiele osób stać na kupno pojazdu za gotówkę. Jak wygląda procedura przyznawania kredytu na samochód?

Najłatwiej pozyskać w banku kredyt na konkretny cel. W tym przypadku chodzi o samochód. Najpierw bank sprawdza zdolność kredytową zainteresowanego, a następnie proponuje wyliczoną sumę. Zwykle przyznawany jest w gotówce, tzn. cała kwota jest do dyspozycji kredytobiorcy od razu. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ w razie komplikacji i utraty źródła wynagrodzenia można sprzedać pojazd i pokryć koszty długu w banku.

Jeśli bank ma wiadomość na jaki cel przeznaczane są pieniądze może dopasować warunki świadczenia tak, aby były wygodne do spłaty i nie generowały dodatkowych kosztów. Można zaoszczędzić ponad ¼ całej sumy.

Innym, równie ciekawym i wartym zainteresowania, rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z leasingu. Dokładne wytyczne, raty oraz opcje dodatkowe są ustalane indywidualnie, po konsultacji z klientem. Oczywiście świadczeniem usług leasingowych zajmują się wyspecjalizowane firmy, które chętnie doradzą i pomogą w przeskoczeniu przeciwności losu. Leasing to opłacalna forma pozyskiwania samochodu, może okazać się dużo lepszym i korzystniejszym rozwiązaniem dla mniej wymagających kierowców. Jednak warto zrównoważyć cenę do stanu samochodu, który nie zawsze jest najlepszy.

 

 

Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net

Previous Sygnatury na urządzenia gospodarstwa domowego
Next Zasady działania polisy inwestycyjnej

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Audyt bezpieczeństwa informacji – dlaczego warto?

Zapewnienie bezpieczeństwa informacji przez spółki i inne podmioty prowadzące działalność gospodarczą jest bezwzględną koniecznością. Odnosi się to zarówno do bezpieczeństwa informacji rozumianej szeroko – z uwzględnieniem wszelkich danych, którymi podmiot

Gospodarka 0 Comments

Rośnie wartość firm przemysłowych z polskiej giełdy

Choć lutowe wskaźniki sytuacji w przemyśle okazały się odrobinę niższe niż w poprzednich miesiącach, zarówno nastroje w branży, jak i twarde dane świadczą o dobrej kondycji firm producenckich notowanych na GPW. Zyskują zwłaszcza eksporterzy. Wbrew

Wiadomości 0 Comments

Wady zgryzu – poważny problem ortodontyczny

Wady zgryzu bardzo często mają podłoże genetyczne, co oznacza, że dziecko dziedziczy problem po przodkach. Równie często są one jednak wynikiem niewłaściwych nawyków żywieniowych, a co ważniejsze, występują już we

1 Comment

  1. Paula
    Wrzesień 07, 13:26 Reply
    Wielu przedsiębiorców i osób prywatnych musi korzystać z samochodu osobowego w codziennej pracy. Ale jednak na kredyt bym się nie nastawiała, bo może być ciężko spłacić.

Zostaw odpowiedź