Coraz łatwiej o kredyt na samochód

Coraz łatwiej o kredyt na samochód

Wielu przedsiębiorców i osób prywatnych musi korzystać z samochodu osobowego w codziennej pracy. Równie często przydaje się w życiu prywatnym i rodzinnym. Jednak w związku z pogłębiającym się kryzysem gospodarczym niewiele osób stać na kupno pojazdu za gotówkę. Jak wygląda procedura przyznawania kredytu na samochód?

Najłatwiej pozyskać w banku kredyt na konkretny cel. W tym przypadku chodzi o samochód. Najpierw bank sprawdza zdolność kredytową zainteresowanego, a następnie proponuje wyliczoną sumę. Zwykle przyznawany jest w gotówce, tzn. cała kwota jest do dyspozycji kredytobiorcy od razu. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ w razie komplikacji i utraty źródła wynagrodzenia można sprzedać pojazd i pokryć koszty długu w banku.

Jeśli bank ma wiadomość na jaki cel przeznaczane są pieniądze może dopasować warunki świadczenia tak, aby były wygodne do spłaty i nie generowały dodatkowych kosztów. Można zaoszczędzić ponad ¼ całej sumy.

Innym, równie ciekawym i wartym zainteresowania, rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z leasingu. Dokładne wytyczne, raty oraz opcje dodatkowe są ustalane indywidualnie, po konsultacji z klientem. Oczywiście świadczeniem usług leasingowych zajmują się wyspecjalizowane firmy, które chętnie doradzą i pomogą w przeskoczeniu przeciwności losu. Leasing to opłacalna forma pozyskiwania samochodu, może okazać się dużo lepszym i korzystniejszym rozwiązaniem dla mniej wymagających kierowców. Jednak warto zrównoważyć cenę do stanu samochodu, który nie zawsze jest najlepszy.

 

 

Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net

Previous Sygnatury na urządzenia gospodarstwa domowego
Next Zasady działania polisy inwestycyjnej

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 1Comments

Ile trzeba zapłacić za koszty egzekucyjne?

Każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć, że nie zawsze otrzyma oczekiwane przychody. A gdy niedobory finansowe okażą się standardem może mieć problem ze spłacaniem rachunków i faktur. Zazwyczaj wszystko kończy się wniesieniem

Wiadomości 0 Comments

Nieruchomości przemysłowe – nowoczesne rozwiązania w zakresie magazynowania

Oparte na szkieletach stalowych lub aluminiowych lekkie hale modułowe i namiotowe coraz częściej zastępują klasyczne nieruchomości magazynowe. Jakie są ich zalety i co sprawia, że przedsiębiorcy coraz częściej sięgają po

Wiadomości 0 Comments

Zmieni się sposób finansowania sportu

W systemie finansowania polskiego sportu istotne są nie tylko przeznaczane środki, lecz także sposób zarządzania. Uruchomiony Kodeks Dobrych Praktyk Sponsoringowych ma pomóc tym dyscyplinom, które dotychczas nie miały możliwości pozyskania sponsora w postaci

1 Comment

  1. Paula
    Wrzesień 07, 13:26 Reply
    Wielu przedsiębiorców i osób prywatnych musi korzystać z samochodu osobowego w codziennej pracy. Ale jednak na kredyt bym się nie nastawiała, bo może być ciężko spłacić.

Zostaw odpowiedź