Coraz łatwiej o kredyt na samochód

Coraz łatwiej o kredyt na samochód

Wielu przedsiębiorców i osób prywatnych musi korzystać z samochodu osobowego w codziennej pracy. Równie często przydaje się w życiu prywatnym i rodzinnym. Jednak w związku z pogłębiającym się kryzysem gospodarczym niewiele osób stać na kupno pojazdu za gotówkę. Jak wygląda procedura przyznawania kredytu na samochód?

Najłatwiej pozyskać w banku kredyt na konkretny cel. W tym przypadku chodzi o samochód. Najpierw bank sprawdza zdolność kredytową zainteresowanego, a następnie proponuje wyliczoną sumę. Zwykle przyznawany jest w gotówce, tzn. cała kwota jest do dyspozycji kredytobiorcy od razu. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ w razie komplikacji i utraty źródła wynagrodzenia można sprzedać pojazd i pokryć koszty długu w banku.

Jeśli bank ma wiadomość na jaki cel przeznaczane są pieniądze może dopasować warunki świadczenia tak, aby były wygodne do spłaty i nie generowały dodatkowych kosztów. Można zaoszczędzić ponad ¼ całej sumy.

Innym, równie ciekawym i wartym zainteresowania, rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z leasingu. Dokładne wytyczne, raty oraz opcje dodatkowe są ustalane indywidualnie, po konsultacji z klientem. Oczywiście świadczeniem usług leasingowych zajmują się wyspecjalizowane firmy, które chętnie doradzą i pomogą w przeskoczeniu przeciwności losu. Leasing to opłacalna forma pozyskiwania samochodu, może okazać się dużo lepszym i korzystniejszym rozwiązaniem dla mniej wymagających kierowców. Jednak warto zrównoważyć cenę do stanu samochodu, który nie zawsze jest najlepszy.

 

 

Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net

Previous Sygnatury na urządzenia gospodarstwa domowego
Next Zasady działania polisy inwestycyjnej

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Raty kredytów w złotych też mogą znacznie wzrosnąć

Wszystkie osoby decydujące się na duże zobowiązania finansowe powinny zadbać o dodatkowe oszczędności, aby poradzić sobie w razie nieprzewidzianego wzrostu raty. Niewielu kredytobiorców zapewne zdaje sobie sprawę z tego, że

Wiadomości 0 Comments

Zwiększa się popyt na biura w miastach regionalnych

Rynek powierzchni biurowej w Polsce rośnie coraz szybciej. Choć inwestorzy najczęściej wybierają stolicę, to coraz większą rolę odgrywają również rynki regionalne, szczególnie Kraków, Wrocław i Trójmiasto. Przez pierwsze trzy kwartały 2018 roku

Gospodarka 0 Comments

Wzrost cen w tym roku może być silniejszy od prognozowanego

Dzięki środkom z programu Rodzina 500 plus konsumenci ruszyli na zakupy. Widać to nie tylko po lepszych danych o sprzedaży detalicznej, lecz także po cenach. W grudniu po raz pierwszy od ponad dwóch

1 Comment

  1. Paula
    Wrzesień 07, 13:26 Reply
    Wielu przedsiębiorców i osób prywatnych musi korzystać z samochodu osobowego w codziennej pracy. Ale jednak na kredyt bym się nie nastawiała, bo może być ciężko spłacić.

Zostaw odpowiedź