Content Marketing jako wielowymiarowe narzędzie promocyjne

Content Marketing jako wielowymiarowe narzędzie promocyjne

Content marketing to niezwykle elastyczne narzędzie, które pozwala na realizację różnych celów biznesowych. Jak każda reklama w internecie, tak i kampania CM w finalnym efekcie ma doprowadzić do wzrostu sprzedaży i w rezultacie – powiększenia zysków, jednak po drodze realizowane są również inne cele, które okazują się niezwykle korzystne dla marki. Jakie korzyści może odnieść firma, która wdraża Content Marketing? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Content Marketing

W dzisiejszej rzeczywistości rola mediów tradycyjnych została znacznie ograniczona na rzecz mediów społecznościowych. Głównym polem działań marketerów stał się internet, który, jako elastyczne narzędzie promocyjne, jest w stanie wyjść naprzeciw różnym oczekiwaniom.

Jedna kampania, wiele efektów
Marketing treści prezentuje zupełnie nowe podejście do tematu promocji i jako reklama internetowa jest na tyle wszechstronnym narzędziem, że tak naprawdę na nowo definiuje pojęcie public relations. Agencja PR tworząc wartościowe treści sprawia, że kampania marketingowa pozwala na nawiązanie autentycznej relacji z odbiorcą. Artykuł sponsorowany, pomimo że jest nastawiony przede wszystkim na treść reklamową, stanowi dla odbiorcy istotne źródło wiedzy przez co zaczyna on brać czynny udział w kampanii.

Jakie korzyści zapewnia content marketing?
Sprawnie przeprowadzona kampania CM ma efekt wielowymiarowy, ponieważ realizacja celu nadrzędnego uzależniona jest od realizacji celów pobocznych. W wyniku wdrożonych działań zwiększeniu ulega ruch na stronie internetowej, na której zostały zamieszczone artykuły sponsorowane lub inne treści. Zaangażowanie social mediów zapewnia firmie niezawodny kanał komunikacji z klientem, a aktywni użytkownicy zawsze zapewniają niezwykle wartościowy feedback, chociażby w postaci cennych uwag na temat produktu lub usługi. To jednak jeszcze nie wszystko – dzięki regularnej publikacji treści marka staje się cenionym i opiniotwórczym doradcom, co ma bezpośredni wpływ na jej wizerunek w oczach klienta. Nie można zapomnieć również o tym, że osoby subskrybujące newsletter tworzą niezwykle cenną dla firmy bazę klientów.

W czasach kiedy rola mediów tradycyjnych słabnie, podobnie jak skuteczność kampanii reklamowych, które są w nich prowadzone, Content Marketing pozwala za zbudowanie silnego i wyrazistego wizerunku marki, dzięki czemu firma może umocnić swoją rynkową pozycję, nawet w tak trudnych czasach, jak dzisiejsze.

Previous Samochód firmowy - tylko do celów służbowych?
Next Czy budowa domu jest kosztowna?

Może to Ci się spodoba

Firmy wykorzystują tylko 10–15 proc. danych, do których mają dostęp

Przedsiębiorstwa z branży IT oczekują szybkiego rozwoju sektora big data. Gromadzenie, przetwarzanie i analizowanie danych to jeden z filarów cyfrowej transformacji, która czeka polskie firmy i która pozwoli im zwiększyć efektywność. Dziś biznes wykorzystuje

Jak funkcjonuje działalność koncesjonowana?

Według polskich przepisów funkcjonuje wiele rodzajów działalności. Każda żyje na innych zasadach i z innego powodu została otwarta. Wśród nich znajduje się działalność koncesjonowana. Na czym dokładnie polega? Dlaczego jest

Polski sektor gier komputerowych rośnie o 10 proc. rocznie

Polska to eldorado dla twórców gier komputerowych – ocenia Paweł Leskowicz, dyrektor zarządzający Tate Multimedia. Szacuje się, że krajowy rynek gamingowy wart jest ok. 1,8 mld zł, a gry produkuje ok.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!