Co to jest konsolidacja kredytu?

Co to jest konsolidacja kredytu?

Mnogość ofert na rynku pożyczkowym sprawia, że ludzie coraz chętniej z nich korzystają. Wakacje za granicą, nieplanowane wydatki czy remont to tylko kilka powodów, dla których sięga się po pożyczki i kredyty. Niestety łatwe wzięcie gotówki często jest wynikiem spirali zadłużeń. W takiej sytuacji warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego. Co to jest konsolidacja kredytu?

Co to jest konsolidacja kredytu?

Konsolidacja kredytu to usługa oferowana przez instytucje pozabankowe i bankowe. Polega na połączeniu wszystkich dotychczas zaciągniętych kredytów i pożyczek w jeden dług. Przy tej formie nie ma znaczenia czy zobowiązanie zaciągnięto w banku, czy w firmie pozabankowej. Skonsolidować można wszystkie rodzaje, a ich ilości decyduje kredytobiorca. Decydując się na usługę, wszystkie zaciągnięte zobowiązania zostają spłacone. W rezultacie zostaje Ci tylko spłata kredytu konsolidacyjnego w jednej, wygodnej racie. Warto mieć na uwadze to, że przy konsolidacji kredytu, zaciągnięta kwota jest automatycznie przeznaczona na spłatę wcześniejszych pożyczek i kredytów. W związku z tym , kredytobiorca nie może otrzymać kwoty kredytu w gotówce.

Jakie korzyści niesie za sobą kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja kredytu to świetne rozwiązanie dla osób, które wpadły w spiralę zadłużeń. Pozwala zachować płynność finansową i nie pogłębiać problemów ze spłatą. Na korzyść tej usługi przemawia przede wszystkim:

  • Niska rata miesięczna – nowa rata jest mniejsza niż suma wszystkich zobowiązań, które do tej pory płacone były osobno
  • Jedna, wygodna rata – płacenie jednej raty jest o wiele bardziej komfortowe, niż kilku. Pozwala uniknąć nieterminowej spłaty, która w wielu przypadkach wynika po prostu z nieświadomego pominięcia.
  • Dodatkowa kwota – niektóre instytucje bankowe i pozabankowe, dają możliwość pożyczenia dodatkowej kwoty klientom, którzy zdecydowali się na kredyt konsolidacyjny. Przy takiej usługę, część środków, wynosząca zazwyczaj do 10%, wypłacana jest w gotówce albo przelana na rachunek klienta. Reszta kredytu automatycznie spłaca dotychczasowe zobowiązania.

Na co zwrócić uwagę decydując się na kredyt konsolidacyjny?

Wybór kredytu konsolidacyjnego powinien być dokładnie przeanalizowany i przemyślany. Absolutnie nie podejmuj decyzji o nim w pośpiechu. Przeglądając oferty, weź pod uwagę kilka czynników, które wpływają na atrakcyjność oferty:

  • Wysokość raty po konsolidacji – miesięczna rata powinna być niższa niż suma wszystkich, które do tej pory spłacałeś. Ponadto, musi być dopasowana do Twojej sytuacji finansowej.
  • Okres spłaty- zaletą kredytu konsolidacyjnego jest dłuższy okres kredytowania. Niestety im okres ten jest dłuższy, tym koszty całkowite są wyższe.
  • Prowizja – to opłata, którą instytucje bankowe, jak i pozabankowe pobierają w zamian za pożyczenie Ci pieniędzy
  • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – im RRS jest niższe, tym lepiej dla Ciebie
  • Zabezpieczenie kredytu – w niektórych sytuacjach bank dodatkowo wymaga zabezpieczenia kredytu. Pamiętaj, że może się to wiązać z opłatami.
  • Niepłacenie rat w terminie – firmy pożyczkowe i banki mają nakładają dość spore opłaty dodatkowe za niepłacenie rat w terminie.

 

Więcej informacji znajdziesz na https://pozyczkaposzukiwana.pl/konsolidacja-kredytu-co-to-jest-i-na-czym-polega/

Previous Ile komornik może zabrać z emerytury lub renty?
Next O funduszach unijnych dla Polski

Może to Ci się spodoba

Bankowość 0 Comments

Bank Pocztowy w 2014 r. – rekordowe wyniki finansowe

Bank Pocztowy w 2014 r. wypracował najwyższy w swojej historii zysk netto na poziomie 43,6 mln zł. Jest to rezultat wyższy o 21 proc. w porównaniu do 2013 r. W

Bankowość 0 Comments

Wyniki finansowe Banku BGŻ w 2014 r.

W 2014 roku przychody Banku BGŻ wzrosły o 5% do poziomu 1 521 mln zł. Kolejny rok z rzędu dynamiczny wzrost zanotował segment agrobiznesu. – Ubiegły rok obfitował w wiele

Bankowość 0 Comments

eurobank sponsorem turnieju Wrocław Open

eurobank został sponsorem Zawodowego Turnieju Tenisowego Mężczyzn Wrocław Open 2015, który odbędzie się w dniach 16-22 lutego br. Zawody z serii ATP Challenger Tour wracają do stolicy Dolnego Śląska po

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!