Co to jest ERP?

Co to jest ERP?

Nie każdy wie, że system ERP (z ang. Enterprise Resource Planning), czyli inaczej mówiąc Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa, to narzędzie, które może w znaczący sposób ułatwić nam prowadzenie firmy.

Na wdrożenie takiego systemu decyduje się zresztą coraz więcej przedsiębiorców, jako że ma to na celu przede wszystkim zintegrowanie wszystkich procesów, jakie zachodzą w danej organizacji. W ten sposób przedsiębiorstwa z łatwością mogą zarządzać różnego rodzaju czynnościami biznesowymi, wśród których warto wymienić chociażby:

  • księgowanie,
  • zaopatrzenie,
  • produkcja,
  • zarządzanie projektami,
  • marketing.

Na przestrzeni ostatnich lat systemy ERP stały się więc nieodłącznym elementem prowadzenia każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od tego, czy mowa o dużej, średniej czy małej firmie. Aby organizacja mogła dobrze działać, potrzebny jest bowiem dobry dostęp do różnego rodzaju danych, który za sprawą systemów ERP uzyskają pracownicy na wielu różnych szczeblach. Jedna wspólna, główna baza danych pozwala uporządkować chaos i gwarantuje, że wszystkie dane są aktualne i prawidłowe. Jakby tego było mało, tego typu systemy pozwalają na znacznie szybszą pracę, jako że dane są dostępne w całym przedsiębiorstwie od razu po wprowadzeniu.

Jakie są plusy z wdrożenia systemu planowania zasobów przedsiębiorstwa?

Jednym z najważniejszych plusów, jakie niesie za sobą system ERP, jest fakt, że mamy po prostu znacznie lepszy wgląd w różnego rodzaju informacje o firmie. Przepływ danych jest ułatwiony, a wspólna baza danych sprawia, że z wprowadzanych informacji mogą korzystać pracownicy ze wszystkich działów w przedsiębiorstwie, niezależnie od tego, czy zajmują się produkcją, księgowością czy też sprzedażą i marketingiem. Wzrasta więc efektywność wielu czynności biznesowych, a ujednolicenie pewnych procesów i działań sprawia, że stają się one łatwiejsze. Wszystko to powoduje, że systemy ERP są dziś w zasadzie niezbędne w większości biznesów.

Przedsiębiorstwom w Polsce we wdrożeniu tego typu systemu pomóc może IFS World, czyli globalny dostawca oprogramowania ERP i nie tylko. W ten sposób nasza firma uprości pewne procesy biznesowe i usprawni przepływ informacji i danych wewnątrz organizacji. Pozwoli także na dokonywanie różnego rodzaju szczegółowych analiz wspomnianych procesów. Jest to kluczowa sprawa dla każdego przedsiębiorcy, który chce, aby jego firma działała w pełni sprawnie i jak najbardziej efektywnie. Trudno o tym myśleć, jeżeli jeszcze nie korzystamy z tak przydatnego oprogramowania jakim jest system ERP.

Previous Grudzień będzie rekordowy dla leasingu aut
Next Polscy producenci wytwarzają coraz lepsze jakościowo wina mogące konkurować na europejskim rynku

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Coraz więcej osób przed wyjazdem sprawdza biuro podróży

Rośnie świadomość osób korzystających z usług biur podróży. Już 60 proc. podróżujących sprawdza touroperatora w internecie. Korzystając z ewidencji biur podróży, warto zwrócić uwagę na gwarancję bankową i kwotę ubezpieczenia – przypomina Aleksandra Dunajewska,

Wiadomości 0 Comments

Polacy spędzają w internecie już 6 godzin dziennie

Na świecie 2,8 mld osób korzysta z serwisów społecznościowych. Dynamiczny rozwój social mediów stwarza dużo szans, ale też niesie zagrożenia. Z jednej strony poszerzają horyzonty, z drugiej zamykają użytkowników w kręgu przyjaznych mu

Wiadomości 0 Comments

Eksporterzy skarżą się na trudności administracyjne w przewozach

Prawie połowa małych i średnich firm, które eksportują swoje produkty i usługi, przyznaje się do braku wiedzy na temat organizacji transportów międzynarodowych. Wiele z nich uważa regulacje transportowe za poważne wyzwanie. 39 proc.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!