BPH: raport rynek akcji

BPH: raport rynek akcji

Sytuacja rynkowa

Poniedziałkowe notowania na warszawskim parkiecie rozpoczęły się od symbolicznych kilkupunktowych wzrostów ( 2 360 pkt ). Chwile po otwarciu pozytywnie zaskoczył odczyt indeksu PMI dla przemysłu w Polsce (55,4 pkt, a oczekiwano 54 pkt). W konsekwencji indeks największych spółek „poszybował” w górę zyskując ponad dwadzieścia punktów ustanawiając maksimum sesyjne na poziomie 2 388 pkt. Jeszcze przed południem inwestorzy poznali odczyty indeksów PMI dla przemysłu dla Eurolandu i Niemiec. Choć były one lepsze od prognoz w znaczący sposób nie wpłynęły na warszawski parkiet. Wśród największych spółek najlepiej radziły sobie akcję Eurocashu, które zyskiwały ponad 3%. W drugiej części notowań za Oceanem opublikowano gorsze od oczekiwań odczyty indeksów PMI i ISM dla przemysłu. Samo otwarcie na Wall Street było w zasadzie neutralne natomiast pod naciskiem słabych danych amerykańskie indeksy schodziły coraz niżej, co w analogiczny sposób przełożyło się na rodzimy parkiet. Sama końcowa faza notowań przyniosła odbicie i ostatecznie indeks warszawskich blue chips zakończył dzień na półprocentowym plusie (2 369 pkt) z obrotami przekraczającymi poziom 599 milionów złotych. Bardzo słaby ISM ostatecznie przełożył się na ponad dwuprocentową przecenę za Oceanem. Następstwem jest fatalna sesja w Azji i w rezultacie na GPW również może dojść do schłodzenia nastrojów.

Technika

Kupujący w pierwszej części poniedziałkowej sesji poszli za ciosem i dzień rozpoczął się od luki hossy na wykresie WIG. Nie udało się jednak utrzymać korzystnych nastrojów do końca dnia i doszło do częściowego zredukowania sporej zwyżki Przyczynkiem do aktywacji strony podażowej był opór (51 075 pkt) w rejonie połowy wysokiej czarnej świecy z końca stycznia. Ostatecznie zamknięcie wypadło nieco powyżej tego poziomu, ale trudno uznać to za wyraźne przełamanie. W rezultacie kupujący mogą dalej borykać się z tym oporem. Niedobrze, że problemy popytu pojawiły się na tak wczesnym etapie odreagowania. Tak naprawdę kolejnym naprawdę istotnym rejonem do sforsowania było ostatnie lokalne maksimum na 52 052 pkt. Podobnie wygląda sytuacja na RSI – do kluczowego poziomu 60,7 pkt jeszcze sporo brakuje, a wcześniej do pokonania pozostaje ostatnie lokalne maksimum. ADX pogłębił spadki, co przemawia za przedłużeniem fazy konsolidacji.

4

BM BPH

Previous Wall Street dołuje światowe rynki
Next Gino Rossi: test wybicia

Może to Ci się spodoba

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport futures

Sytuacja rynkowa Szybka kontra ze strony kupujących, którzy pokazali, iż są uważni i pilnują aby podaż nie rozpędziła się za bardzo. Dzień rozpoczął się od lekkiej zwyżki FW20M14, a potem

Analizy GPW 0 Comments

Spółka dnia: Hygienika

Opór: 1,98 zł Wsparcie: 1,81 zł Kurs spółki znajduje się w średnioterminowym trendzie wzrostowym. Na środowej sesji popyt próbował po raz kolejny doprowadzić do wybicia powyżej linii wyznaczającej kwietniowo-majowe szczyty.

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport rynek akcji

Sytuacja rynkowa Pierwsza w tym tygodniu sesja w Warszawie rozpoczęła się od niewielkiej przeceny indeksów. Na otwarciu w poniedziałek WIG spadł o 0,03%, a WIG20 o 0,08% do 2 419

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!