Alior Bank „tygrysem bankowości” – opinie, nagrody i wyróżnienia

Alior Bank „tygrysem bankowości” – opinie, nagrody i wyróżnienia

Alior Bank świętował niedawno 10 lat działalności. Ruszył jako jeden z pierwszych startupów finansowych, dzisiaj jest bankiem uniwersalnym i innowacyjnym, inwestującym sporo w technologie i usprawnienia. Opinie o Alior Banku nie pozostawiają złudzeń: jest to lider bankowości, który wyznacza trendy w usługach finansowych on-line.

17 listopada 2008 roku – to wtedy swoją działalność operacyjną rozpoczął oficjalnie Alior Bank. Wbrew typowym brytyjskim nawiązaniom w reklamach, jest to polski bank, który zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 roku. Bank Alior ma bogatą historię – przetrwał między innymi kryzys finansowy, a dzięki konsekwentnej strategii budowania pozycji lidera w obszarze bankowości on-line, dzisiaj może pochwalić się licznymi pozytywnymi opiniami i zaufaniem klientów. Przoduje w rankingach pod względem najczęściej wybieranych instytucji bankowych i nie ma właściwie miesiąca, w którym przedstawiciele zarządu nie odbieraliby nagród czy wyróżnień za działalność finansową, innowacje i obsługę klientów.

Tygrys bankowości zdobywa nagrodę po nagrodzie

Miłosz Węglewski na łamach „Newsweeka” nazwał Alior Bank „drugim biegunem bankowości” w odniesieniu do tradycjonalnego Pekao. Jak sam pisze w swoim tekście, to bank, który stawia na młodych, ceniących swój czas klientów, głodnych nowinek usługowych i technologicznych, a przy tym nastawionych na ryzyko.

– Alior Bank wciąż jest tygrysem tego sektora i ma w sobie coś ze startupu, zarządzanego bez zbytniej biurokracji i szybko reagującego na rynkowe wyzwania, nawet jeśli ponad rok po odejściu swego twórcy, Wojciecha Sobieraja, stracił sporo swej agresywności i innowacyjności. Ale nadal wyróżnia się tempem rozwoju i mnożenia zysków oraz ostrą walką o klientów. Kusząc ich cyfrowymi usługami i szybko dostępnymi produktami, zwłaszcza kredytami gotówkowymi, za które każe sobie dość słono płacić – twierdzi Węglewski.

Udowadniają to przyznane nagrody i wyróżnienia. W XVII edycji konkursu na innowacje Lider 2018 roku organizowanego przez „Gazetę Bankową” Alior Bank znalazł się na podium za wprowadzenie rozwiązań z obszaru robotyzacji i automatyzacji. Aż 60 procesów bazuje obecnie na technologii RPA (Robotic Process Automation) i roboty przejęły powtarzalne zadania w obszarach HR, windykacji, sprzedaży i bezpieczeństwa, podnosząc efektywność działań. Pracownicy tym samym zyskali czas, by angażować się w projekty wymagające ich wiedzy i kreatywności.

– Nie znam drugiej organizacji tak nastawionej na tworzenie i wdrażanie innowacji, jak Alior Bank. Dlatego wyróżnienie przyznane przez Gazetę Bankową to szczególna nagroda dla naszego zespołu, który z odwagą i determinacją wciela w życie nawet najbardziej śmiałe pomysły – powiedział Marcin Małek z Zespołu Robotyzacji i Automatyzacji Procesów Biznesowych w Alior Banku.

Potwierdza to również inna, niedawno przyznana nagroda. Podczas 34. konferencji oraz gali rozdania nagród Retail Banking w Londynie jury doceniło Alior Bank za innowacyjność – mowa tu o cyfrowej platformie pośrednictwa finansowego Bancovo. Bank był także nominowany w kategoriach: European Retail Bank of the Year oraz Excellence in Customer Centricity. Konkurs organizuje brytyjski niezależny serwis informacyjny dla banków detalicznych o zasięgu globalnym – Retail Bankier International.

To nie wszystko. W 2017 w rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka” Alior Bank znalazł się na podium w dwóch kategoriach: zajął 2. miejsce w „Bankowości tradycyjnej” oraz 3. miejsce w „Bankowości internetowej”. O miejscu w rankingu zadecydowało zaangażowanie i kompetencje personelu oraz skuteczność przeprowadzania podstawowych operacji w placówce banku.

Dobre opinie o Alior Banku mieli również jurorzy konkursu EFMA Distribution & Marketing Innovation Awards – bank zdobył złoto w kategorii „Offering Innovation” za Konto Jakże Osobiste. Zajął też pierwsze miejsca w rankingach „Forbes”, zdobywając tytuły „Bank przyjazny firmie” oraz „Bank rekomendowany firmie”. Całkiem niedawno wiceprezes zarządu Maciej Surdyk odebrał nagrodę za portal Zafirmowani.pl, który został nazwany nowatorskim serwisem internetowym dla mikro- i małych przedsiębiorstw. Portal zajął pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń w kategorii „Najciekawsza innowacja dla banku”.

Bank Alior nie stawia tylko na technologiczne innowacje i kompetentną obsługę klienta. Stale angażuje się w projekty ekologiczne i startupowe. Mowa tu o podpisaniu umowy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) dotyczącej uzyskania środków z unijnego programu ELENA (European Local Energy Assistance) na wsparcie termomodernizacji wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Dzięki temu inwestorzy będą mogli wnioskować o refundację aż 90 proc. kosztów opracowania audytów energetycznych i dokumentacji technicznej niezbędnych dla uzyskania finansowania. W przypadku wsparcia startupów ruszyła już druga edycja programu akceleracyjnego RBL_START, którego celem jest wybór, przyspieszenie, a następnie wdrożenie najlepszych pomysłów odnoszących się do świata biznesu i finansów.

Przejrzysty przegląd oferowanych produktów finansowych jak kredyty, karty, lokaty i oferty dla firm znaleźć można w internetowej wizytówce w serwisie TotalMoney: https://www.totalmoney.pl/wizytowki,57,alior-bank.

Alior Bank – opinie

Jak już wspomnieliśmy, bank zdobywa coraz to więcej nagród i jest doceniany w środowisku finansowym za wprowadzane rozwiązania. Ma to przełożenie również na obsługę klienta i strategię budowania zaufania – wystarczy popatrzeć na opinie Alior Bank wystawiane w najpopularniejszych serwisach rekomendacyjnych. Posłużymy się poniżej kilkoma przykładami.

W porównywarce banków możemy przeczytać między innymi, że bank wyróżnia się przede wszystkim sprawną obsługą klienta. „Tylko ten bank pomógł mi w uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego. Składałam wniosek do różnych banków i żaden mi nie pomógł, tylko Alior zajął się moją sprawą i to wszystko przez telefon. Szybko i sprawnie. Pozdrowienia również dla pana, który zajmował się moją sprawą telefonicznie, bardzo miło i sprawnie przebiegała rozmowa” – możemy przeczytać na stronie http://bankowe-konta.info/konto/alior-bank/.

Sprawną obsługę i bezawaryjne działanie takich aplikacji jak płatności BLIK czy AndroidPay doceniają również osoby prowadzące działalność gospodarczą. „W porównaniu z konkurencją, w której miałem dotychczas konta, bardzo fachowa obsługa zarówno w placówce banku, jak i telefoniczna. Wszystko załatwione przy pierwszym kontakcie. Po dwóch tygodniach zadzwoniła pani i zapytała, czy wszystko działa, czy jest ok i nie chciała nic sprzedać, czym byłem zaskoczony” – pisze inny użytkownik.

Według serwisu Opinie24 aż 73 proc. użytkowników skorzystałoby z usług banku Alior ponownie (ocenę wystawiło 731 osób). Ocenili oni między innymi przejrzystość umowy (76 proc. się zgadza), kompetencje pracowników (79 proc.) oraz atrakcyjność produktów (73 proc.). Każdy ma możliwość oceny również produktów: na tym tle wyróżnia się Megahipoteka, która została doceniona przez niskie oprocentowanie, minimum formalności i jasno przedstawione warunki udzielanego kredytu.

Podobnie działa serwis Tanie Konto, w którym klienci banku mogą ocenić poszczególne produkty pod kątem wad i zalet. W tym przypadku ocenie podlega najtańsze konto z oferty kont osobistych Alior Banku, a mianowicie konto internetowe – 0 zł za konto, 0 zł za kartę, przelewy i bankomaty oraz 4 proc. na lokacie 2-miesięcznej. Wyróżnione aspekty to wysokość opłat, sprawne działanie bankowości internetowej i mobilnej, promocje, bonusy i rabaty – ocena redakcji wynosi 8,5, a użytkowników 5,5. Klienci w swoich opiniach o banku Alior zaznaczają przede wszystkim przejrzystą stronę oraz treściwie przedstawioną ofertę konta, brak jest drobnych druczków i ukrytych dodatkowych prowizji, przez co doskonale wiadomo, jaki produkt się wybiera i z jakimi opłatami on się wiąże.

Odnosimy do strony po szczegółowy opis konta internetowego, jego wady i zalety, a także opinie Alior Bank: https://www.tanie-konto.pl/alior-bank/konto-internetowe-zerozlotowe.

Alior Bank i jego plany na 2019 rok

Daniel Daszkiewicz, dyrektor Departamentu FinTech w Alior Banku udzielił niedawno wywiadu dla serwisu Fintek.pl. Pytano go między innymi o to, jak bank współpracuje fintechami [technologie finansowe] oraz jakie są plany na najbliższy czas. To, co podkreślił Daszkiewicz, to przede wszystkim bardzo dobry wynik roku poprzedniego, co jest zasługą  bardzo intensywnej pracy nad nowymi projektami i produktami dla klientów – mowa tu o Cyfrowym Buntowniku, projekcie Fabryka Robotów, zmianie modelu zarządzania innowacjami i utworzeniu jednostek odpowiedzialnych za współpracę z fintechami. Dzięki temu w 2018 roku Alior Bank odnotował rekordowy wzrost zysku netto r/r o 51 proc., w tym samym czasie liczba obsługiwanych klientów wzrosła o ponad 240 tys.

– Zgodnie ze strategią Cyfrowego Buntownika mamy w planach inwestować w kolejne startupy. W tym celu stworzyliśmy specjalny fundusz inwestycyjny typu Corporate Venture Capital, którego głównym zadaniem jest pozyskiwanie innowacyjnych rozwiązań z rynku, nie tylko w celu zwrotu środków z inwestycji, ale również w celu przyciągania nowoczesnych technologii do Banku. – zaznaczył w wywiadzie Daszkiewicz. Zaznacza również, że nie jest tajemnicą, że jedną z kluczowych strategii dla Alior Banku jest pozyskanie do 2020 roku 20 partnerów i stanie się bankiem pierwszego wyboru dla fintechów.

Konsekwentna strategia, otwarcie na innowacje oraz inwestycja w technologię – to obszary, dzięki którym bank buduje swój wizerunek instytucji godnej zaufania, a przede wszystkim wzbogaca swoje portfolio o pozytywne opinie o Alior Banku nie tylko wśród klientów indywidualnych i biznesowych, ale również wśród partnerów, również na arenie międzynarodowej.

Źródła:

  • https://www.newsweek.pl/opinie/pekao-i-alior-dlaczego-ta-fuzja-nie-wypalila/2mrsq3v
  • https://fintek.pl/daniel-daszkiewicz-alior-bank-fintech-wywiad/
  • https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2019-04-26-Alior-Bank-Lider-2018.html
  • https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2017-09-27-alior-bank-po-raz-kolejny-na-podium-rankingu-tygodnika-newsweek.html
  • https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2018-09-25-alior-bank-liderem-wsrod-bankow-w-rankingach-forbesa-newsweeka.html
  • https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2019-04-18-zafirmowani-nagroda.html
  • https://prnews.pl/alior-bank-z-nagroda-retail-banker-international-442709
Previous Inwestycje wolnego kapitału - 3 sposoby alokacji nadwyżek pieniężnych
Next Co zyska menedżer po studiach MBA? Czy dyplom MBA to przepustka do rozwoju kariery?

Może to Ci się spodoba

Bankowość 0 Comments

Bankowość mobilna w Banku BGŻ

Bank BGŻ wprowadził do swojej oferty aplikację eBGZ Lite na urządzenia mobilne. Dzięki niej klienci banku mają dostęp do bankowości z dowolnego miejsca za pośrednictwem telefonu czy tabletu. – Naszym

Bankowość 0 Comments

PKO BP doszedł do porozumienia z konserwatorem zabytków

Jest kompromis w sprawie warszawskiej Rotundy. Właściciel, PKO Bank Polski, doszedł do porozumienia z mazowieckim i stołecznym konserwatorem zabytków, którzy w połowie marca nakazali wstrzymanie rozbiórki gmachu. Na mocy wspólnych ustaleń Rotunda nie trafi do

Bankowość 0 Comments

Bank Millennium z rekordową sprzedażą swojego konta

Bankowość zmierza w kierunku upraszczania produktów – w ofercie wielu polskich banków zaczyna dominować jeden uniwersalny rachunek. Dyktują to potrzeby klientów ukierunkowane na wygodne, nowoczesne i możliwie jak najprostsze rozwiązania. Bank Millennium otworzył

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!